≫

Mitru falilo sreće, buntovnik Kepa kupio Sarija strašnim odbranama Srbinu!

Malerozni Mitrović i još malerozniji Fulam

• 6

Fudbaleri Čelsija pobedili su Fulam srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića 2:1 u meču 29. kola Premijer lige. Fulamova odbrana je još jednom pokazala slabosti, dok je na golu Čelsija odlično branio "buntovnik" Kepa Arizabalaga.

On je Mitroviću skinuo dve odlične šanse, prvu iz voleja srpskog igrača, a drugu u završnici meča posle udarca glavom. Kolibari su igrali bolje nego u nekim prethodnim kolima i ne bi bilo nezasluženo da su došli do remija u nadoknadi vremena kada im je i poništen jedan gol.

Čelsi je poveo preko Gonzala Iguaina u 20. minutu. Argentinac je centaršut Aspilikuete sa desnog krila u maniru klasičnog centarfora pretvorio u gol. Šut iz prve, bez ikakvih komplikacija i 1:0 za Čelsi.

Kalum Čejmbers je u 27. minutu ostao zaboravljen na drugoj stativi pred golom Plavaca i to je iskoristio da iz voleja pogodi "žabicu" za izjednačenje. Zasluge za gol idu i Rajanu Babelu koji ga je dobro snimio u kaznenom prostoru.

Odmah potom je usledila akcija u kojoj je Mitrović sjajno procenio let lopte posle centaršuta i iz voleja gađao pod prečku, ali se Arizabalaga neverovatno istegao i odbranio mu. Čelsi je to surovo kaznio samo koji minut kasnije, pa je radost Fulama kratko trajala.

Azar se u 31. minutu prošetao do šesnaesterca protivnika i mirno odložio do sredine i linije 16 metara gde je bio Žoržinjo koji je unutrašnjim felšom pogodio sam ćošak za 2:1 u korist Čelsija.

Belgijancu je u 41. minutu dobro odbranio Serhio Riko, a Čelsi je imao još nekoliko prilika i u nastavku. Mitrović je u 60. minutu gađao iznad prečke, pripretio je i Tom Kerni u 67. Ipak, najbolju šansu je propustio Srbin u 88. minutu kada mu je Ajite namestio gol na tacni, Mitar je šutirao glavom i Kepa je još jednom odlično odbranio.

U nadoknadi vremena, Sesenjon je zatresao mrežu, ali je bio u ofsajdu pa je ta prilika propala i Čelsi je sačuvao pobedu.