≫

Zvezda srušila "Ponos Izraela" Crveno-beli posle drame jači od Makabija! (FOTO) (VIDEO)

Posle dva vezana poraza u Zagrebu i Moskvi crveno-beli pokazali karakter i srušili Makabi 87:84

Košarkaši Crvene zvezde srušila je veliki Makabi  sa 87:84 (19:24, 20:25, 23:12, 25:23) u 4. kolu Evrolige i tako sprečili da se njihov pad pretvori u niz poraza.

Podsetimo, Zvezda je vezala dva poraza od Cedevite i Himkija, a ovaj trijumf će im doneti samopouzdanje pred nastavak sezone. Sada imaju skor dve pobede i dva poraza u Evroligi.

Sledeće nedelje Zvezda dočekuje Brose Basket iz Bamberga.

Posle slabog prvog poluvremena koje su odigrali bez energije crveno-beli su podigli nivo igre, pre svega u odbrani. Velika borba vodila se u Areni, a Zvezda je uspela da stigne 10 poena razlike sa poluvremena 39:49 i da ravnopravno konkuriše za pobedu (66:64).

Najviše zahvaljujući šutu za tri poena crveno-beli su uspeli da preokrenu meč i da budu konkurentni za trijumf. Zvezda je u poslednjoj četvrtini u zavšnici pogodila nekoliko trojki i konstantno je imala prednost 80:77.

U završnici je viđena prava drama.

CRVENA ZVEZDA: Radičević 3, Davidovac, Lazić 1, Lazarević 3, Antić 7 (2-6 za tri), Dobrić 8 (2-3 za tri), Feldin 19 3-6 za tri), Janković , Ročesti 22 (5 as 2-6 za tri), Lesor 6, Jovanović 2. Bjelica 16 (4-4 za tri)

MAKABI: Tomas 28, Rol 11, Kejn 4, Tajs 6, Dibartolomeo 2, Koen, Sagev, Kol 4, Bolden 11, Parahuski 4, Zosman, Džekson 14

Na minut i po pre kraja Zvezda je imala napad, a Ročesti pogađa za 84:82. Greši Makabi u sledećem napadu, ali greši i Zvezda. Na 35 sekundi pre kraja poentira Džekson za 84:84.

Zvezda je krenula u poslednji napad, Bjelica je izblokiran, ali je lopta došla do Ročestija koji je prodorom  ispod ruke igrača ubacio loptu za 86:84 na  15 sekundi do kraja.

Makabi je imao napad za izjednačenje ili pobedu. Tomas je pokušao trojkom, ali je promašio i Jovanović je uhvatio loptu na 4 sekunde pre kraja i fauliran je, ali je lopta bila sa strane. Zvezda je sačuvala loptu i odnela veliku pobedu.

Fuliran je Branko Lazić koji je sa bacanja doneo trijumf

Ročesti je ubacio 22 poena, Feldin 19, a Bjelica 16 poena..

Ključni momenti bili su u trećoj četvrtini koju je Zvezda dobila sa 23:12 i tako nadoknadila minus od 10 poena.

Osim toga, zahvaljujući izvenarednom šutu za tri poena od 44,8% (13:29) Zvezda je uspela da ostane u ovom meču i da trijumfuje. Jer, svaki put kada nisu imali realno rešenje u napadu, šutevi Bjelice, Ročestija, Feldina, Antića sa trojke su vraćali tim u život.

Možda ključni igrač meča je bio Milko Bjelica koji je u trećem periodu ubacio 13 poena i tako vratio ekipu u život. Na to se nadovezao Ročesti koji je dokusurio Makabi.

Valensija - Unikaha 21.00

TABELA: Real Madrid 4-0, Olimpijakos 4-0, Himki 3-1, Valensija 2-1, CSKA 2-1, Fenerbahče 2-1, Makabi 2-2, Crvena zvezda 2-2, Barselona 1-3, Unikaha 1-2, Brose 1-2, Panatinaikos 1-2, Armani 1-3, Anadolu 0-3, Baskonija 0-3