≫

Zvezda nastavlja da ruši rivale u Evrokupu: Moćni Regland razbio Andoru! (VIDEO)

Najefikasniji u ekipi Milana Tomića bio je Džo Regland sa 24 poena i vodio je crveno-bele do treće pobede u Evrokupu

• 24

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Andoru sa 85:79 u Pioniru u 3. kolu grupe A Evrokupa i tako su zadržali maksimalan učinak i prvo mesto na tabeli.

Zvezdu je do pobede predvodio Džo Regland koji je postigao 24 poena, a sjajan je bio i Mohamed Faje sa 18 poena.

CRVENA ZVEZDA - ANDORA 85:79 (16:17, 28:16, 16:25, 25:21)

Zvezda: Regland 24, Radanov 6, Čović, Perperoglu 5, Lazić, Faje 18, Beron 7, Dobrić 7, Ristić, Simanić, Cirbes 8, Odžo 10.

Andora: Luz 3, Stević 6, Albisi 10, Dane 2, Šurna 10, Jelinek 18, Apšou 2, Enis 10, Vitington 13, Vitali 5.

Crveno-beli su u prvoj četvrtini došli do +8, ali je Andora do kraja četvrtine uspela da istopi prednost i da na kraju dobije prvi deo igre sa 17:16.

U drugoj četvrtini se igralo u serijama. Naizmenično su ih pravila oba tima.

Andora je u drugoj četvrtini počela serijom 7:0, ali je zatim Zvezda uzvratila serijom 11:0, da bi Andora izjednačila na 33:33 serijom 6:0. Tada je na scenu stupio Aleksa Radanov, koji je u dva napada postigao dve trojke, da bi zatim Regland pogodio za tri poena, a potom i za dva i novom serijom 11:0 Zvezda je na poluvremenu vodila sa 44:33.

Džo Regland bio je nezaustavljiv za Andoru; Foto: MN Press

Crveno-beli su u trećoj četvrtini poveli sa 14 poena prednosti kada je na startu drugog poluvremena Regland pogodio trojku, ali je posle toga Andora topila prednost i gotovo je potpuno istopila do kraja treće četvrtine.

Prišli su najpre na 49:47, ali je zvezda uspela da odbije prvi napad i odlepi sa na +6, ali je pred kraj treće četvrtine Vitington pogodio trojku i smanjio prednost Zvezde na samo dva poena prednosti - 60:58!

Zvezda je na startu poslednje četvrtine preko Cirbesa i Fajea napravila +5, Enis je bacanjima smanjio prednost, a onda je Faje postigao spektakularnu trojku uz faul i doneo Zvezdi +7.

Andora je ponovo uspela da se vrati na +3, i imala je napad da izjednači, ali je Zvezda odigrala dobru odbranu, koju su poenima "naplatili" Faje, Perperoglu i Beron i vratili su Zvezdi +7.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Džo Regland sa 24 poena, pratio ga je Faje sa 16. Kod Andore se istakao David Jelinek sa 18.