≫

SRBIJA U POLUFINALU SP: Delfini ubedljivo potopili Australiju i idu ka odbrani zlata! (FOTO)

Srbija je trijumfovala sa 15:5 i plasirala se u polufinale

• 14

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Budimpešti, posle ubedljive pobede nad Australijom 15:5.

Protivnik koji u 18 međusobnih duela nikada nije pobedio Delfine i ovoga puta je prošao sa ubedljviim porazom.

Srbija će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Hrvatska - Italija koji je na programu kasnije večeras (22.00h).

Lagano zagrevanje za polufinale, tako se može nazvati ovaj meč četvrtfinala.

Naravno, da naši vaterpolisti to nikad ne bi rekli iz respekta prema rivalu, ali jednostavno videla se klasa.

Posle 5:1 na startu utakmice odmah se videla situacija u bazenu i ko će na kraju izaći kao pobednik. Sigurna igra naših momaka, bez neke preteranog napora. Odbrana granitna, a napad raznovrstan.

Uspela je Australija da smanji na 5:3 i to je bilo sve. Savić je podviknuo na svoje momke iu roku od nekoliko minuta usledila je serija 4:0 i ubedljivih 9:3 na startu terećeg perioda.

Ubedljiva prednost dala je priliku našem selektoru da proba razne varijante u napadu i da da šansu mlađim igračima da igraju više i osete pritisak eliminacionog meča.

Kanonada golova se nastavila i u poslednjoj četvrtini kada smo stigli i do velikih 14:5.