Milica Starović osvojila bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu!

Naša takmičarka je 200 metara preveslala za 39,5 sekundi isto kao Slovenka, pa je sudijska komisija donela odluku da obe budu bronzane

• 1

Sprinterka Milica Starović osvojila je treću medalju za kajakaški tim Srbije, pošto je u finalu trke kajaka jednoseda na 200 metara kroz cilj prošla treća, u vremenu od 39.564.

Posle borbe koja je do samog kraja bila neizvesna, sudijski tim dugo je odlučivao o konačnom rezultatu trke, budući da je Milica kroz liniju cilja prošla u istom hiljaditom delu sekunde kao i predstavnica Slovenije Špela Ponomarenko Janić.

Sudijska odluka koja se retko donosi bila je da Milica Starović i Slovenka podele bronzanu medelju.

Zlatno odličje osvojila je olimpijska šampionka iz Rija, Novozelanđanka Liza Kerington (38.433), dok je drugo mesto na pobedničkom postolju pripalo Dankinji Emi Astrand Jorgensen, sa vremenom 39.001.

Inače, osim Milice nastupali su i četverci u finalu.

Grupni čamci koji su učestvovali u finalnim trkama poslednjeg dana Svetskog prvenstva u Račicama nisu uspeli da se domognu odličja u trkama na 500 metara.

Ženski četvorosed, u sastavu Nikolina Moldovan, Milica Starović, Kristina Bedeč, Olivera Moldovan takmičenje je okončao na sedmom mestu u A finalu, sa vremenom 1:34.431. Prva je kroz cilj prošla posada Mađarske (1:29.784), drugo mesto pripalo je damama iz Nemačke (1:30.084), a bronzanu medalju je osvojio Novi Zeland (1:30.215).

U muškoj konkurenciji K-4 koji su činili Dejan Pajić, Ervin Holpert, Stefan Vekić i Vladimir Torubarov zauzeo je šestu poziciju u vremenu od 1:19.666. Najviše mesto na postolju osvojili su takmičari Nemačke (1:17.734), srebrnu medalju su poneli reprezentativci Španije (1:18.371), dok je bronzu osvojio tim Češke (1:18.729).