≫

Đoković u 3. kolu US Opena: Novak bez potrebe igrao set više, protiv narednog rivala ima skor 12:1!

Nole će igrati protiv Gaskea koji je sa 3:0 pobedio Lasla Đerea

• 6

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u 3. kolo US Opena nakon što je u noći između četvrtka i petaka savladao Tenisa Sandgrena rezultatom 3:1 u setovima - 6:1, 6:3, 6:7 (2:7), 6:2.

U narednoj rundi igraće protiv Rišara Gaskea koji je sa maksimlanih 3:0 savladao još jednog Srbina u Njujorku - Lasla Đerea! Inače, Novak protiv Francuza ima skor 12:1 u pobedama.

Đoković je bez potrebe igra set više protiv Sandgrena s kojim se jedini put sastajao ove godine na Vimbldonu.

Novak slavi pobedu protiv Sandgrena Foto: AP/Tanjug

Posle rutinska dva seta, gde je rivalu prepustio samo tri gema, Novak je u trećem neočekivano izgubio servis i dozvolio Sandgrenu da povede sa 3:2. Usledio je ribrejk našeg asa za 3:3, ali je pad koncentracije platio gubitkom seta u taj brejku.

- Mislim da sam igrao dobro dva i po seta, a onda sam izgubio koncentraciju. Nisam zadovoljna načinom na koji sma je izgubio, bio sam besan - rekao je Novak posle meča.

Vratio se Novak vrlo brzo u raspoloženje sa početka meča, iako je ponovo grešio pri brejk šansama. Srećom po njega, i Sandgren je napravio veliki broj neiznuđenih grešaka i posle 4:2 je bilo jasno ko će dalje.

Bila je to njegova 64. pobeda u Njujorku koju je izvojevao psole dva sata i 48 minuta.

Protivniku je dozvolio smao tri prilike za brejk od kojih je sandgren iskoristio tu jednu u trećem setu, dok je Đoković imao skoro realizovanih brejk šnasi 7/16.

Noak je imao 31 ''viner'' i 30 neiznuđenih grešaka, dok je protivnik igrao ofanzivno i sakupio je 44 ''vinera.'' Međutim, imao je i 51 neiznuđenu grešku.