Kanađani u rebusu: Zašto je Nik Sloter zvezda u Srbiji, kad je propali glumac?
Kanadski mediji s nevericom počinju da otkrivaju neobičnu fascinaciju publike u Srbiji serijom "Trospka vrelina", u kojoj je glavnu ulogu detektiva ženskaroša Nika Slotera igrao kanadski glumac Rob Stjuart.
- Verovali smo da ima nadljudsku snagu i da može sve. Bila su to teška vremena... A on je bio tračak svetlosti - kaže za list "Toronto star" Damir Geljo (33), koji je rastao u Beogradu uz ovu seriju sve dok nije emigrirao u Kanadu 1994. godine.
Nik Sloter, to jest Rob Stjuart, glumac iz Bremptona u Kanadi, početkom 2009. godine je zbog propale karijere bio prinuđen da se sa sinom tinejdžerom vrati u roditeljsku kuću, iz radoznalosti je tada, sećajući se dobrih vremena, pretraživao Fejsbuk u potrazi za informacijama o svojoj seriji "Tropska vrelina", emitovanoj početkom devedesetih.
Na svoje veliko iznenađenje, otkrio je fan stranicu posvećenu glavnom junaku Niku Sloteru, koja je brojala hiljade članova iz Srbije!
- Bio sam zapanjen, pomalo šokiran - seća se 52-godišnji Stjuart.
"Stjuartovo putovanje u Srbiju, kako bi sagledao neverovatnu ulogu koju je odigrao u jednoj revoluciji iza okeana, kao i slavu koju je stekao, a za koju nije ni slutio da postoji gotovo deset godina, opisani su u dokumentarnom filmu Slotera Nika za predsednika”, piše kanadski sajt GTA.
Posle premijere na filmskom festivalu “North by Northeast” u Torontu prošle godine, i osvajanja priznanja na festivalima u Srbiji, Hrvatskoj i u Čikagu, film je ovog meseca prikazan u bioskopima u Torontu. Damir Geljo u međuvremenu pokušava da isposluje pravo prikazivanja filma u Srbiji.
Nik Sloter kao bekstvo od stvarnosti
Film opisuje dvonedeljnu avanturu tokom koje obožavaoci proganjaju Roba Stjuarta da bi im dao autogram, a koja je u lokalnoj štampi nazvana “Slotermanija”.
- Bila je to neka vrsta nadoknade za svu besmislenost moje "nazovi karijere" - kaže Stjuart.
“Gde god da se pojavio, odrasli ljudi bi briznuli kada bi se setili kako je "Tropska vrelina" bila neka vrsta utočišta u pokušaju bekstva od poražavajućih vesti i državne propagande koja je dominirala programom u ovoj zemlji pogođenoj ratom”, prenosi kanadski GTA.
- Nije stvar u tome da mi mislimo da je "to" iole bolje od bilo koje druge serije, niti Srbi misle da je to dobra serija. To je bilo samo njihovo ćebence za utehu. U ono vreme serija im je pomagala da izdrže - kaže Stjuart.
(Telegraf.rs / Izvor: Blic)
Video: Kristina prijavila Kristijana policiji, hitno se oglasila! Prekršio zabranu prilaska?! Usledio ŠOK
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Petar
Car!!
Podelite komentar
G-Man
Slotera Nika za predsednika !!!
Podelite komentar
s
sloteru nice, srbija ti klice
Podelite komentar