BUČ KESIDI na Belgrade Beer Festu: "MODERNE VEZE" UŽIVO NA UŠĆU

Pančevački dvojac Buč Kesidi ušao je u novu eru svoje karijere objavom trećeg studijskog albuma "Moderne veze" — izdanja koje je već proglašeno jednim od najvažnijih regionalnih albuma godine.
Deset pesama, od otvarajuće "Curimo po asfaltu" do zatvarajuće "Ako ovo je kraj", čine celinu osmišljenu da se sluša od početka do kraja, bez preskakanja. Na tom putu publiku vode singlovi "Skupi snagu", "Trebaš mi", emotivno snažna "Tužne ljubavi", kao i naslovna pesma albuma.
Nastao u Pančevu uz produkciju Milana Bijelice i savetničku ruku Petra Pupića, album je za Luku Racića i Zorana Zarubicu značio priliku da posle ogromnog uspeha "Euforije" ispričaju novu priču. A "Euforija" im je otvorila sva vrata — rasprodati stadioni u Zagrebu i Beogradu, rekordna serija koncerata, koncertni film, vinil koji je oborio prodajne rekorde u regionu.
Moderne veze potvrđuju da su Buč Kesidi trenutno neprikosnoveni na domaćoj i regionalnoj indie sceni. Ogroman interes pratio je i ekskluzivnu mini-turneju — koncerti u Beogradu i Ljubljani planuli su za tri sata, dok su ulaznice za Zagreb nestale za neverovatnih 15 sekundi.
Publika Belgrade Beer Festa, koji se održava od 28. do 30. avgusta na Ušću, imaće priliku da čuje ovaj novi materijal uživo, ali i himne koje su ih proslavile — od "Nema ljubavi u klubu" do "Đuskanje ne pomaže". Njihovi nastupi su poznati po besprekornoj produkciji, scenskoj energiji i onoj iskrenoj vezi sa publikom zbog koje se svaka pesma peva iz sveg glasa.
Buč Kesidi danas stoje kao dokaz da alternativa može da bude masovna, da pop može biti inteligentan i da se autentičnost isplati. A nastup na Belgrade Beer Festu biće prilika da se te "moderne veze" prenesu sa bine pravo u desetine hiljada srca na Ušću.
Podesetimo, Belgrade Beer Fest od ove godine promoviše novi koncept festivala – Uz kupljenu ulaznicu, besplatno pivo za posetionce.
Ulaznice za Belgrade Beer Fest, u organizaciji SKYMUSIC-a, mogu se kupiti putem aplikacije eFinity, na sajtu efinity.rs, na blagajnama Beogradske arene i Doma omladine Beograda (DOB), u Sava centru, kao i na više od 1.000 MojKiosk prodajnih mesta širom Srbije.
(Telegraf.rs/PR)
Video: "Pričate da me je neki kerić mali..." Veljko Ražnatović se HITNO oglasio nakon lažnih navoda o tuči
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.