Ovo je otac dečka Jovane Jeremić koji je ubijen ispred stadiona Partizana
Voditeljka Jovana Jeremić je, kako smo saznali, u vezi sa bokserom Milošem Stojanovićem Tigrom, a malo ko zna da je talenat nasledio od oca Miodraga Stojanovića, koji je brutalno ubijen u sačekuši u Beogradu.
Naime, 18. februara 2001. godine, u sačekuši ispred Teniskog kluba Partizan u Beogradu ubijen je Miodrag Stojanović, sportski funkcioner, bivši bokser, kaskader, Ginisov rekorder u disciplini trbušni sklekovi i nezvanično najjači Jugosloven uz Marijana Matijevića.
Maskirani neidentifikovani napadač čekao je da Stojanović uđe u svoj "audi“, a potom je u njega ispalio šest hitaca iz pištolja. Jedan metak Gidru je pogodio u vrat, a pet u pedelu grudi.
Miodrag Stojanović Gidra rođen je u baru 1950. godine a preminuo je 2001. godine u Beogradu. Bio je poznati srpski bokser, kik-bokser i borac mešovitih borilačkih veština, ušao je 1986. godine u Ginisovu knjigu rekorda po najvećem broju trbušnih sklekova u 24 sata (29449).
Iako ekonomista po struci, celog života bavio se raznim borilačkim veštinama, najviše boksom.
Karijeru najjačeg Jugoslovena, kako su ga zvali, počeo je kad je došao u Beograd na studije. Trenirao je boks u Crvenoj zvezdi, gde je bio direktor početkom 1990-ih.
Godine 1993, otputovao je u Los Anđeles gde se narednih godina bavio filmom. U Americi je sarađivao s Arnoldom Švarcenegerom, Medžikom Džonsonom, Ralfom Milerom. Bio je scenarista i glumac u filmu Rođen kao ratnik, koga neki smatraju za prvi srpski akcioni film.
Po povratku u Jugoslaviju, posvetio se novoj borilačkoj veštini pod nazivom mešovite borilačke veštine.
Ubijen je u sačekuši 18. februara 2001. godine, usred bela dana, dok je ulazio u svoj Audi A4 kod teniskih terena stadiona JNA. Ubica je jednim metkom pogodio Gidru u vrat, a ostalim u grudi. Ubica nikada nije pronađen.
Gidra je bio vlasnik restorana Simonida u teatru Zvezdara. Iza sebe je ostavio troje dece: dva sina i ćerku.
(Telegraf.rs)
Video: Sin marije Serifovic se latio mikrofona
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Đuro
Otac mu je bio legenda a on spao na ovo.
Podelite komentar
Gasa
Pa kao da narod ne zna ko je pokojni Gidra! A sigurno je poznatija Jovana i njen decko. Strasno
Podelite komentar