Bajaga za Telegraf o saradnji sa Devitom, otkrio kako je nastao njihov duet: "Sve smo završili za dan"

J. G.
J. G.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 1

Rok muzičar, Momčilo Bajagić Bajaga, danas, 23. decembra, okupio je brojne kolege rokere, ali i medije iz Srbije, kako bi predstavio redizajnirano izdanje ploče "Sa druge strane jastuka", nakon 40 godina.

Kako ističe, ove četiri decenije prošle su mu veoma brzo, a danas baš ništa ne bi promenio.

- Meni je dosta brzo prošlo tih 40 godina od albuma, a 42 od benda, zato što sam sve vreme imao koncerte i svirao... - istakao je Bajaga i dodao:

- Pitanje da l' bih sada mogao da napravim takav album, jer mnogo zavisi od vremena i okruženja - rekao je Bajaga.

Na pitanje da li je srećan i zadovoljan svim što je do danas postigao, Bajaga je priznao:

- Bio bih nezahvalan da nisam srećan. Što bi rekao moj kolega Čola: "Ja tu ništa ne bih menjao" - istakao je rok muzičar.

O saradnji sa Devitom

Javnost je nedavno iznenadio kada je objavio duetsku pesmu sa mladim trep izvođačem Devitom, a sada je otkrio kako je do te saradnje došlo.

- Došlo je slučajno jer je drug mog sina prijatelj sa drugom od Devita i onda smo se našli jednom i video sam da je Devito jedan vrlo talentovan mlad momak, lepo vaspitan i stvarno mi je bilo lako da sarađujem s njim. To ne znači da ću ja da krenem da se bavim trep muzikom, ali volim da eksperimentišem i da snimim pesme sa drugim ljudima i mislim da je ovo bilo dosta uspešno. Ljudima je bilo čudno jer nisu očekivali, pesma ima preko tri miliona pregleda i ne mogu da se žalim - rekao je Bajaga.

Pitali smo ga da nam detaljnije opiše sam proces stvaranja pesme "Astronaut".

- Došao sam u Devitov atelje sa gitarom i predložio sam mu muziku. Onda sam napisao dobar deo teksta, on je dodao nešto svoje. Obično kod takvih stvari koje hoće da se urade, brzo se desi. Sve smo završili za jedan dan, što se tiče priprema. Imali smo dva dana snimanja i miks, u stvari je bilo veoma uspešno - izjavio je Bajaga, a celu izjavu poslušajte u snimku na početku teksta.

(Telegraf.rs)

Video: Ena Čolić prikazala prazničnu dekoraciju u novogodišnjem ukrašenom stanu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA