"Umesto 80.000 evra dobila sam bombonjeru" Marija Šerifović o nagradi nakon pobede na Evroviziji pre 19 godina

A. Š.
A. Š.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 2

Pevačica Marija Šerifović ispisala je istoriju kada je Srbiji donela pobedu na Evroviziji 2007. godine u Finskoj pesmom "Molitva".

Iako su mnogi očekivali da će ovaj uspeh biti adekvatno nagrađen, pevačica je svojevremeno otkrila da od države nije dobila novčanu nagradu, uprkos predlogu da bude nagrađena poput sportista koji osvajaju medalje na velikim takmičenjima.

Kako je ispričala, pokojni Aleksandar Tijanić predložio je da za pobedu dobije 80.000 evra, ali do toga nikada nije došlo.

- Sećam se šta je gospodin Tijanić tada rekao (predložio je da Marija dobije 80.000 evra kao i sportisti na Olimpijadi), to se nije dogodilo, ja sam otišla na prijem ili kako se to već zvalo, kod tadašnjeg predsednika Borisa Tadića. On je pitao: 'Šta mogu da učinim za Vas?'. Šta da mu kažem?! Ne treba ništa da učinite, mislim šta ćete da učinite, ja sam za Vas učinila više, ne treba ništa za mene da učinite. Dobili smo kravatu i bombonjeru, that's it, eto, to je jedina istina - rekla je ona tada.

Pevačica je kroz osmeh istakla da kravatu ne nosi, te da je ona pripala menadžmentu, dok je za nju ostala samo bombonjera.

Ipak, pevačica je istakla da joj materijalna nagrada nikada nije bila prioritet.

- Ne nosim kravatu! (smeh) To je bilo za menadžment. Za mene samo bombonjera. Ma, nema veze. Ma, koga briga, ej, ne treba meni niko da kaže 'hvala'! Ja sam to učinila za naš narod, da budemo makar jedan dan u godini, ponosni, preponosni, Srbi, Balkanci, šta god.

Podsetimo, srpski predstavnici grupa "Lavina" ove godine nastupaju u finalu Evrovizije 2026, koje je zakazano za 16. maj u Beču.

(Telegraf.rs)

Video: Stoja o Evroviziji

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Yyxxx

    15. maj 2026 | 10:29

    Al ti je zato oprošteno placanje poreza zadnjih 20 godina,tu je par miliona eura,tako da ne kukaj mnogo

  • Vike

    15. maj 2026 | 18:28

    Kukaš već 20 godina!!! Užasno dosadno🙄

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA