Deset godina od smrti Bate Živojinovića: On više ne počiva u Aleji, posmrtni ostaci prebačeni, sin stigao prvi

N. L.
K. Ć.
N. L. K. Ć.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 3

Danas, 22. maja se navršava 10 godina od smrti Velimira Bate Živojinovića, jednog od najvećih i najvoljenijih glumaca jugoslovenske i srpske kinematografije.

Iako je sahranjen u Aleji zaslužnih gradjana, iapunjena je poslednja želja Bate Živojinovića bila je da se sahrani pored svoje supruge Julijane Lule Živojinović u porodičnoj grobnici u selu Koraćica gde je glumac odrastao, što mu je i ispunjeno.

Danas, oko podneva u porti crkve u kojoj se nalazi Batin grob, okupili su se najbliži, njegov sin advokat Miljko Živojinkvić, stigao je medju prvima.

U porti se okupio i veliki broj proštovalaca, ali i Batine rodbime, nakon čega je održano opelo u čast glumca.

Njegovo telo je premešteno u Koraćicu i slavnom glumcu je ispunjena poslednja želja, 2024. godine. Bati je tada održan i parastos u crkvi Svete Trojice.

(Telegraf.rs)

Video: Miljko Živojinović otkrio da i dalje nosi Batina odela

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Sarajevan's

    22. maj 2026 | 13:43

    Bosna mi je bila drugi dom, dala mi životnu šansu. Pored ovog naroda ovde, Bosanci su mi uvek bili najbliži. I žena mi je Bosanka. U Bosni sam snimio mnogo filmova, bio omiljen. Kada bih ujutro izašao iz hotela Evropa, ljudi bi me pozdravljali: “Đe si, care?!“ Kasnije, kada sam tokom rata snimao na Palama, jednog dana su rekli da imam poziv iz Sarajeva. Javio se neki čovek, nije se predstavio. “Jesi ti, Valtere?” - pitao je. “Šta ćeš tamo, pe****?!” E, možda je upravo negde između ta dva “pozdrava” stala cela moja karijera, ceo moj život.

  • Срб

    22. maj 2026 | 16:34

    @sarajevan,s Није његова жена босанка већ Српкиња из босне Јел ти одговара да твоје "санџаклије" зовемо србијанцима Не они су бошњаци Добро си савладао двоструке аршине Чудо ниси написао да би Велимира Живојиновића сахране у босни да му организујеш џеназу

  • Ateista

    22. maj 2026 | 17:02

    Neka ga sada prebace živi kuda žele jer ne može da se buni i bira,što je bilo bilo je.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA