Italijanski tenor Alesandro Safina održao koncert u Sava Centru
Italijanski tenor Alesandro Safina održao je sinoć koncert u Sava Centru, uz pratnju simfonijskog orkestra.
“Lepo je ponovo biti u Beogradu. Hvala što ste me pozvali, hvala orkestru i maestru“, rekao je Safina na početku nastupa.
Video: Koncert Alesandra Safina na sceni Plave dvorane Sava Centra
Publika je imala priliku da uživa u jedinstvenom spoju operskog pevanja i modernih muzičkih pravaca, po kojem je Safina poznat širom sveta.
Safina, čiji glas i harizma godinama osvajaju publiku, tokom koncerta izveo je niz operskih arija, među kojima i „Incanto“, „Sempre per sempre“, “Fantasia“, „Belle“, „Dai, come ti amo“ i „Da troppo tempo“.
Publika je s oduševljenjem pratila i ritmički aplauzom podržala orkestar tokom izvođenja numere „Mary Poppins“.
Poseban trenutak večeri bilo je izvođenje najpoznatije pesme „Luna“, sa albuma „Insieme a te“, koja je ostvarila veliki međunarodni uspeh, uključujući višenedeljni boravak na vrhu top-lista u Holandiji.
Publika je italijanskog tenora ispratila dugotrajnim aplauzom na kraju koncerta.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Jana Milić priznala da kupuje torbice na buvljaku
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.