Magija plesa i violine: Svetlana Zaharova i Vadim Rjepin nastupili u Sava Centru

V. Đ.
V. Đ.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Svetski priznata primabalerina Svetlana Zaharova i violinista Vadim Rjepin nastupili su u utorak uveče u Sava Centru pred beogradskom publikom, u okviru gala programa “Pas de deux – Ples udvoje na vrhovima prstiju“, održanog u organizaciji Centra beogradskih festivala (CEBEF).

Publika je tokom večeri imala priliku da prisustvuje jedinstvenom spoju baletske umetnosti i vrhunske muzičke interpretacije, kroz koncept koji briše granice između koncerta i klasične baletske gala predstave.

Video: Pas de deux - Ples udvoje na vrhovima prstiju u Sava Centru

Uz pratnju igrača Boljšoj teatra, Artemija Beljakova, Mihaila Lobuhina i Igora Cvirka, smenjivali su se baletski dueti, solo tačke i virtuozne violinske interpretacije, koje je publika nagradila dugotrajnim aplauzima.

Na programu su izvedene koreografije Marijusa Petipa, Maura Bigoncetija, Motoka Hirajama, Mihaila Fokina i Johana Koborga, uz muziku kompozitora među kojima su Petar Iljič Čajkovski, Astor Pjacola i Moris Ravel.

Posebne ovacije izazvao je završni segment programa, u kojem su se ples i muzika spojili u intimni umetnički dijalog, potvrđujući zbog čega projekat “Pas de deux“ godinama uspešno gostuje na najznačajnijim svetskim scenama.

Umetnici su na kraju nagrađeni višeminutnim aplauzom.

Među brojnim zvanicama iz sveta kulture i diplomatije, svečanom programu prisustvovali su i ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović i ambasador Rusije Aleksandar Bocan-Harčenko.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Rafet Alić Član rektorata DUNPA

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA