
Istraživanje organizacije Inter Nation pokazuje u kojim svetskim državama je najlakše steći prijatelje, odnosno koje zemlje su najsrdačnije.
Istraživanjem je obuhvaćeno 58 zemalja sveta, a spisak je napravljen na osnovu toga kakve su u kategoriji "pronalaženja prijatelja".
Prema ovoj rang listi, zemlja u kojoj je ubedljivo najlakše steći prijatelje je Meksiko, isto kao i prošle godine.
Slede Bahrein, Ekvador, Kolumbija, Panama, Tajvan, Malezija, Indonezija, Argentina i Filipini.
U sedam od 10 najboljih zemalja (sve osim Bahreina, Paname i Malezije) osobe koje su emigrirale kaže da su uglavnom prijatelji sa lokalnim stanovništvom.

A koja je najgora zemlja za pronalaženje prijatelja?
Sa druge strane, Danska je ocenjena kao najgora zemlja za pronalaženje prijatelja.
Slede Kuvajt, Švedska, Norveška, Japan, Švajcarska, Južna Koreja, Finska, Holandija i Austrija.
Izgleda da se nedostatak prijateljstva ogleda u društvenom životu ispitanika.
Svih deset zemalja pokazuju ispodprosečne rezultate u pogledu zadovoljstva pridošlica svojim društvenim životom. Na primer, više od polovine osoba koje su se preselile u Kuvajt (52%) negativno ocenjuje svoj društveni život, što je najveći procenat u svetu i 28 odsto poena iznad globalnog proseka.
Video: Njih dvoje putuju po svetu i gde god bili imaju najbolji pogled iz spavaće sobe
(Telegraf.rs)
Video: Šok u tržnom centru: Ko se to krije u automobilu?
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Majkl Džondar
Mi smo bili drugi, posle Meksika, da l' prošle ili pretprošle godine. Ali pripadamo u svakom mogućem smislu.
Podelite komentar
Jasim
Zapadna evropa , gledanje svojih posla i priijateljstvo samo ja placam moje ti tvoje
Podelite komentar