Van Persi rastužio "Enfild" (VIDEO)

Holanđanin sa dva gola doneo pobedu Arsenalu u derbiju 27. kola Premijer lige

• 0

Derbi meč 27. kola engleske Premijer lige između Liverpula i Arsenala pripao je gostima. "Tobdžije" su na "Enfildu" slavile pobedu 2:1 a najzaslužniji za nova tri boda je najbolji igrač i strelac ekipe Robin van Persi, koji je mrežu rivala tresao u 32. minutu prvog poluvremena i u 2. minutu sudijske nadoknade.

Gol u zaustavnom vremenu bio je deseti ove sezone kojim je holandski napadač doneo pobedu "tobdžijama". Prethodno su "crveni" poveli zahvaljujući autogolu defanzivca gostiju Koščelnija u 23. minutu. Liverpul je veći do utakmice bio bolji i konkretniji pred golom protivnika, ali je čuvar mreže Arsenala Šćešni u nekoliko navrata sprečavao napadače domaćih da postignu gol.

Liverpul - Arsenal 1:2