Majstor Inijesta nadoknadio Mesija

Gol i asistencija sjajnog španskog veziste pogurali Barsu ka trijumfu od 3:1 protiv Sportinga iz Hihona

• 0

Barselona je bila na ivici i definitivnog opraštanja od titule španskog šampiona. Ipak, pobedili su Sporting iz Hihona na jedvite jade i zadržali kakvu-takvu šansu da i dalje mogu da prestignu Real Madrid. Sva sreća da imaju Andresa Inijestu...

Bez najboljeg igrača sveta Lea Mesija, koji je odrađivao kartone, Katalonci su morali dobro da se pomuče kako bi savladali Sporting iz Hihona. Iako posle vodećeg gola Andresa Inijeste ništa nije nagoveštavalo dramu na "Kamp Nou", sve se promenilo posle bespotrebnog crvenog kartona Đerara Pikea. U poslednje vreme kritikovani štoper Barse napravio je faul za isključenje i vratio Galicijcima veru u moguće čudo. I samo tri minuta kasnije Baral je bio za sekund bliži od golmana Pinta i izjednačio.

Mučila se Barsa od tada, pokušavala da probije bedem Klementeovog tima i uspela tek u 79. minutu.  Strašan šut Keite je prekratio muke navijača Barse. Pobeda je overena u 87. minutu. Majstor Inijesta je fenomenalno bocnuo loptu preko odbrane Hihona, a Ćavi je na isti način savladao golmana gostiju.