Galatasaraj dobio u Litvaniji i sveo šanse Partizana na minimum!

Crno-beli moraju da dobiju sva tri meča do kraja, ali je problem i to što će morati da dobiju sa odgovarajućom razlikom kako bi prošli u TOP 8

• 33

Košarkaši Galatasaraja savladali su ekipu Žalgirisa u gostima rezultatom 84:72 i tako umanjili šanse Partizanu da se nađe u TOP 8 fazi Evrolige.

Posle neizvesnog prvog poluvremena gosti iz Istanbula su krenuli mnogo jače, dok je domaći tim počeo da greši u odbrani što je doprinelo tome da u poslednjih deset minuta Galata uđe sa devet poena prednosti što su do kraja uspeli i da povećaju na konačnih plus 12.

Karlos Arojo sa 19 i Mali Herston sa 16 poena bili su najefikasniji u redovima pobednika, a solidne partije su pružili i naši Zoran Erceg i Milan Mačvan koji su postigli sedam odnosno osam koševa.

U prvom meču dana CSKA je dobio Bajern Minhen 77:70. "Armejci" su posle izjednačene igre u prvih dvadeset minuta susreta, slomili protivnika u trećoj četvrtini zahvaljujući dobrim prodorima i odličnoj igri centara Krstića i Hajnsa. U jednom trenutku imali su i maksimalnu prednost od 18 poena razlike posle čega je došlo do opuštanja tako da su izabranici Svetislava Pešića uspeli da ublaže poraz.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Soni Vims sa 15 koševa, a pratili su ga Krstić i Hajns sa 12, odnosno 10 poena. Vladimir Micov je ostvario učinak od sedam poena i tri skoka, dok Miloša Teodosića i dalje nema u timu iz Moskve zbog povrede. Sa druge strane najbolji među poraženima su bili Tompson sa 14 i Đedović sa 13. Boris Savović nije ni ulazio u igru.