Borusija slavila posle preokreta, Hofenhajm prekinuo niz Bajerna od 19 pobeda!

Ekipa iz Dortmunda gubila je sa 2:0, ali je uspela da načini preokret i trijumfuje na gostovanju u Štutgartu uz tri gola Rojsa. * Bavarci na svom terenu odigrali nerešeno 3:3 sa Hofenhajmom

• 1

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su u gostima tim Štutgarta sa 3:2 posle preokreta, dok je Bajern u Minhenu odigrao protiv Hofenhajma nerešeno 3:3, u utakmicama 28. kola nemačke Bundes lige.

Borusija je u Štutgartu gubila sa 2:0, ali je u nastavku angažovanom igrom preokrenula rezultat i zasluženo osvojila ceo plen. U timu iz Dortmunda srpski internacionalac Miloš Jojić igrao je od 76. minuta, a tada je bilo 2:2 pa je svojim ulaskom doeno svežinu i kreaciju u napadu za trijumf.

Doduše, "milionerima" je olakšan posao nakon isključenja Nidermajera u 67. minutu, jer su nakon toga potpuno preuzeli inicijativu, a junak susreta bio je trostruki strelac Marko Rojs.

Borusija je ovom pobedom ponovo preuzela drugo mesto na tabeli Bundes lige, iza Bajerna, koji je već osigurao odbranu titule.

Bajern je na Alijanc areni u opuštenoj igri neočekivano podelio bodove sa Hofenhajmom (3:3), a ovo je bio prekid impresivne serije Bavaraca od 19 pobeda zaredom.

Superiorni tim Pepa Gvardiole, koji je bez poraza ove sezone, zabeležio je tek treći remi na 28 dosadašnjih utakmica.

Bajer Leverkuzen osvojio je samo bod kod kuće protiv fenjeraša Ajntrahta iz Braunšvajga (1:1), dok je Volfsburg tek u finišu meča obezbedio pobedu protiv Ajntrahta iz Frankfurta (2:1).