Juventus posle 407 dana nije dao gol, ali je zato primio dva, Miha pocrveneo protiv bivšeg kluba!

Prekinuta je serija napobedivosti "stare dame" u italijanskom šampionatu. Posle 22 utakmice bez poraza puleni Antonija Kontea su teren napustili pognute glave

• 0

Napoli je prekinuo seriju nepobedivosti Juventusa koja je trajala čak 22 meča, ali 23. duel u Seriji A su izgubili 2:0. "Stara dama" prvi put posle više od godinu dana nije uspela da postigne gol na jednom meču i prvi put ove sezone zbog čega je odmah pretrpela poraz.

Napolitanci su se na ovaj način revanširali torinskom timu za poraz iz prvog dela sezone, a pobedu ekipi Rafe Beniteza doneli su Kaljehon i Mertens. Prvo se Španac u 37. minutu sjajno ubacio iza leđa odbrane gostiju i matirao Bufona za vođstvo.

Pobedu je potvrdio belgijski reprezentativac desetak minuta pre kraja koji je fantastično primio jednu loptu, oslobodio se čuvara, povukao u šesnaesterac i sa nekih 12-13 uputio neodbranjiv udarac u donji desni golmanov ugao.

U malom derbiju popodnevnog programa Serije A, Sampdorija i Fiorentina su odigrale nerešeno bez golova u Đenovi. Siniša Mihajlović je dobio crveni karton zbog žestokog protesta kod četvrtog sudije, a posle ovakvog ishoda ovog meča njegovi snovi o Evropi će se teško ostvariti.

Gosti iz Firence bili su bolji rival u ovom meču i bili bliže osvajanju tri boda, ali su šansu da zatresu mrežu Sampa propustili i Kvadrado i Vargas i Borha Valero. Na drugoj strani najopasniji po golmana "viole" bio je Maksi Lopez, ali ni on nije bio precizan.

Na kraju podela bodova na ravne časti, ali kojom sumnjamo da su zadovoljni i jedni i drugi. Pomenimo da je Nenad Krstičić bio u startnoj postavi i igrao do 81. minuta za Sampdoriju, dok je svih 90 proveo Nenad Tomović u dresu Fiorentine.

U nedeljnom matineu Roma je savladala u gostima Sasuolo.