Partizanova oproštajna pobeda za Grobare u Areni! (FOTO)

U 13. kolu Top 16 faze, Partizan je upisao četvrtu pobedu i revanširao se Žalgirisu za poraz u Kaunasu - 77:67

• 11

Partizan je navijačima u Beogradu poklonio pobedu za oproštaj od Evrolige, kada je u pitanju domaći teren. Crno-beli su uspeli da se, pred 12.505 gledalca u "Kombank Areni", revanširaju litvanskom Žalgirisu za poraz iz Kaunasa. Rezultat meča 13. kola bio je 77:67 (24:13, 17:21, 18:15, 18:18).

Prvobitno je na snazi bio rezultat 78:67, ali je utvrđena greška zapisničkog stola po završetku meča.

Na utakmici bez takmičarskog značaja dveju ekipa na začelju grupe F, najefikasniji je bio Davis Bertans sa 17 poena, a pratio ga je Milenko Tepić sa 14. Žofri Lovernj je dodao 11, a Nemanja Milutinov deset. Na drugoj strani je najbolji pojedinac bio Gudaitis sa 13 poena, a sa po 11 poena pratili su ga Pocijus i Jankunas.

Partizan je bio na visini zadatka jer je već na početku meča napravio ključnu razliku, a u nastavku je to umeo da brani. S druge strane, Žalgiris je bio bez Javtokasa i imao loš procenat šut za tri poena, i nije uspeo da u potpunosti uhvati priključak posle 16 poena zaostatka iz prve četvrtine. Treba napomenuti da je od sredine treće četvrtine Partizan igrao bez Saše Pavlovića zbog pet ličnih grešaka.

"Arena" je pred početak meča aplauzom pozdravila legendu litvanske košarke, velikog šampiona Šarunasa Jasikevičijusa, koji je najavio penziju.

Partizan je dominirao na terenu od prve sekunde - napravljena je serija od 8:0 preko Bogdanovića, Lovernja i Tepića, kada je trener gostiju zatražio tajm-aut. To nije mnogo promenilo, jer su crno-beli produžili seriju do 13:0. Klimavičijus je konačno prekinuo seriju domaćih, a onda je Bertans zapalio Arenu prvom trojkom za 16:2. Usledila je uskoro i druga, pa je Partizan povećao prednost na 21:4, a poene postiže i iz dosta kontranapada.

Opao je ritam u drugoj deonici - održavao je šampion Srbije prednost, a uspevao je da poentira više iz reketa. Odlično je Boris Dalo nalazio svoje saigrače, častio je publiku sa par atraktivnih poteza. U drugoj polovini je Partizan ipak stao u napadu. Dosta dugo je stajao rezultat 38:28, a Žalgiris odigrao snažnije, pogotovo u odbrani. Dentmon i Gudaitis bili među onima koji su topili razliku crno-belih na sedam poena razlike. Na odmor se otišlo sa rezultatom 42:34.

Nezanimljivu treću četvrtinu je začinio Pavlović, sjajnom odbranom i realizacijom kontranapada, a crno-beli su održavali dvocifrenu prednost. Ipak, na četiri minuta do kraja deonice je Pavlović dobio petu ličnu grešku, koja se potom pretvorila u tehničku zbog protesta. Rezultat je serija od 5:0, ali je funkcionisala Partizanova zona u odbrani. I drugi igrači crno-belih su imali problem sa faulovima, tako da je bio neophodan dodatni oprez pred odlučujućih deset minuta, u koje je Partizan ušao sa plus 11.

Da se četvrta pobeda u Top 16 fazi pečatira, pobrinuo se Tepić sa pet vezanih poena. U uvodnim minutima je Partizan imao kontinuitet koji je doneo vođstvo 70:53. Na kraju je dostignuta i najveća prednost od 19 poena, a priliku je sa klupe dobio i Đoko Šalić. U završnim sekundama su "grobari" pozdravili svoje ljubimce gromoglasnom pesmom za evroligaški oproštaj...

Poslednji meč Evrolige ove sezone crno-beli igraju u Istanbulu protiv Galatasaraja.

PARTIZAN: Tepić 14, Lovernj 11, Pavlović 8, Dalo 1, Milutinov 10, Bogdanović 2, Gagić 7, Musli 5, Šalić, Andrić 3, Bezbradica, Bertans 17.

ŽALGIRIS: Gudaitis 13, Pocijus 11, Lipkevičijus 1, Klimavičijus 8, Jankunas 11, Jasikevičijus 7, Milaknis 5, Kupsas 3, Dimša 3, Dentmon 5.

Grupa F

CSKA Moskva - Galatasaraj 86:85

Real Madrid - Lokomotiva Kuban 81:55

Partizan - Žalgiris 78:67

Tabela: Real Madrid 11-2, CSKA Moskva 11-2, Makabi 8-5, Galatasaraj 6-7, Lokomotiva 6-7, Bajern 5-8, Partizan 4-9, Žalgiris 1-12.