Atletiko sitno broji: Jorgandžije korak bliže tituli, Barsa i Real prate (VIDEO) (FOTO)

Jorgandžije će i 33. kolo dočekati kao lideri Primere. Pobedu omogućio Raul Garsija. Barselona po taktovima Mesija prati Atletiko u stopu, dok je Real Madrid i bez Kristijana Ronalda bio ubedljiv protiv Real Sosijedada

• 2

Još jedno kolo je iza fudbalera Atletiko Madrida i još jedna pobeda koja ih približava šampionskoj tituli.

Ovoga puta žrtva ekipe Dijega Simeomena je nezgodni Viljareal, koji je primio jedan, ali vredan gol za tim jorgandžija.

Raul Garsija je postigao gol odluke u 14. minutu na "Visente Kalderonu", posle odlične rekacije glavom u petercu gostiju.

Jorganždije su igrale bez najboljeg strelca Dijega Košte, koji se povredio na meču Lige šampiona, pa je uspeh tima iz Madrida još veći.

Atletiko može da se opusti do revanša četvrtfinala Lige šampiona i revanša sa Barselonom, odnosno do sledećeg vikenda Primere.

Barselona i dalje prati u stopu svog rivala iz Lige šampiona Atletiko. Katalonski klub je savladao 3:1 Betis, a po ko zna koji put ove sezone Lionel Mesi je bio jezičak na vagi koji je prevagao na stranu aktuelnog šampiona.

Argentinac je doveo svoj tim u vođstvo u 15. minutu iz jedanaesterca i to je bilo sve što se moglo videti u prvpom poluvremenu. U 67. minutu Figeroa je u pokušaju da preseče jedan pas iza leđa odbrane nezgodno zakačio loptu i matirao sopstvenog  golmana čime je Barsa uvećala vođstvo.

Samo minut kasnije gosti su smanjili na 2:1 i otvorili mogućnost da bi mogli da iznenade velikana. Međutim, sve je palo u vodu kada je sudija po drugi put na meču dosudio penal za Katalonce, a iako je Mesiju čuvar mreže gostiju odbranio penal, on se ispravio posle odbitka i rešio pitanje pobednika.

Real Madrid je posle dva vezana poraza, pobedio. Madriđani su i bez Kristijana Ronalda slavili na gostovanju protiv Real Sosijedada rezultatom 4:0. Tim Karla Anćelotija je ovom pobedom ostao u borbi za titulu.

Real je u vođstvo došao golom Iljaramendija u finišu prvog poluvremena. Na 2:0 povisio je Geret Bejl u 66. minutu, da bi u finišu meča Pepe i Morata potvrdili pobedu.