Mihin plan protiv bivšeg kluba nije upalio, Destro izrešetao Avramova! (VIDEO)

Srpski trener sa tribina posmatrao poraz svog tima u Rimu, koji nije uspeo da iskoristi ni brojčanu nadmoć na terenu i izvuče bar bod. Napadač Rome bio je junak šeste uzastopne pobede svog tima

• 0

Plan Siniše Mihajlovića, odnosno njegovo sujeverje nije upalilo za utakmicu između Sampdorije i njegovog bivšeg kluba Lacija. Đenovljani su poraženi rutinski 2:o i definitivno ostali bez šanse za izlazak u Evropu.

Bivši srpski selektor je u prošlom kolu dobio ili kako je on rekao namerno izazvao isključenje, tako da je meč na "Olimipiku" posmatrao sa tribina, a on se nadao da će se ponoviti ishod iz vremena kada je vodio Kataniju.

To se ovoga puta nije dogodilo. Domaćini su bili bolji protivnik i zasluženo trijumfovali, iako su imali igrača manje od 57. minuta kada je isključen Bilja. Antonio Kandreva je doveo Lacio u vođstvo pred kraj prvog poluvremena. Keita Balde je prošao po desnoj strani centrirao po zemlji, a na loptu nje naleteo krilni napadač i poslao je u mrežu gostiju.

Dorija je imala priliku da dođe do izjednačenja kada je Bilja isključen, ali borjčano nadmoć nisu iskoristili, pa je Lulić duplirao prednost svog tima, a time i rešio pitanje pobednika. Lacijali su ovom pobedom ostali u igri za peto mesto na tabeli koje vodi u Evropu.

Šesta pobeda u nizu fudbalera Rome, a ovoga puta stradao je Kaljari na Sardiniji 3:1. Matija Destro je prosto sam razbio domaći tim zabivši tri gola čime je izrastao u junaka utakmice. Prvo je posle spleta nesrećnih okolnosti u 32. minutu savladao Vladu Avramova i doneo prednost svom timu.

Zatim je u sedmom minutu drugog poluvremena posle asistencije Radže Naingolana koji ga je spojio sa golom, lagano povisio na 2:0.

Da bi se petnaestak minuta pre kraja i treći put upisao u strelce na ovom meču čime je potvrdio trijumf svog tima.

Čast domaćina spasao je Pinilja pogotkom iz penala minut pre isteka regularnih 90 minuta.