LIGO ŠAMPIONA, STIŽEMO: Šou Šalkea za tri minuta

Fudbaleri iz Gelzenkirhena savladali Ajntraht rezultatom 2:0 i pobegli čak 10 bodova najbližim pratiocima za direktan plasman u LŠ * Naravno, uz meč više

• 0

Fudbaleri Šalkea savladali su na domaćem terenu ekipu Ajntrahta iz Frankfurta sa 2:0, u prvoj utakmici 30. kola nemačke Bundes lige.

Klub iz Gelzenkirhena zabeležio je 17. pobedu ove sezone i učvrstio se na trećem mestu prvenstvene tabele koje vodi direktno u Ligu šampiona. Pogotkom Majera 15 minuta nakon odmora Šalke je srušio čvrst otpor gostiju iz Frankfurta, a zaslužen uspeh overio je Farfan u samoj završnici efektnim golom iz slobodnog udarca.

Napadač domać Huntelar nije realizovao penal u 67. minutu, pa je Ajntraht izbegao ubedljiviji poraz, ponajviše zahvaljujući pouzdanom golmanu Trapu.

Šalke - Ajntraht Frankfurt 2:0