Siti seli titulu u plavi deo Mančestera! (VIDEO)

Pobedom nad Evertonom 3:2, tim Manuela Pelegrinija izjednačio se po broju bodova sa Liverpulom, ali je preuzeo lidersku poziciju na tabeli zbog bolje gol razlike

• 5

Gradski rival nije pomogao Liverpulu da se posle godina i godina čekanja domogne titule Premijer lige! Everton nije uspeo da napravi podvig protiv Mančester Sitija, koji će po svemu sudeći, vratiti titulu u plavi deo grada.

Siti je slavio na "Gudisonu" rezultatom 3:2, i to posle preokreta zahvaljujući odličnom raspoloženju napadača - Serhija Aguera i dvostrukog strelca Edina Džeka.

Everton je poveo već posle deset minuta, a Siti je brzo izjednačio preko Aguera, a potom sa dva gola Edina Džeka stigao do trijumfa.

Ovom pobedom, tim Manuela Pelegrinija izjednačio se po broju bodova sa Liverpulom, ali je preuzeo lidersku poziciju na tabeli zbog bolje gol razlike.

"Građanima" predstoje još dve utakmice do kraja sezone, i to kod kuće, a ukoliko ih dobiju osvojiće titulu, bez obzira na rezultate Liverpula, koji je šansu prokockao porazom na Enfildu od Čelsija.

U timu gostiju srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov igrao je od 66. minuta.

SANDERLEND POBEDIO JUNAJTED - POSLE 46 GODINA!

Gradski rival, Mančester junajted, priredio je razočaranje navijačima minimalnim porazom od  Sanderlenda.

Heroj ekipe Gustava Pojeta bio je Sebastijan Larson, koji je jedini pogodak postigao u 30. minutu, čime je "upisao" sedmi poraz Junajteda pred svojim navijačima ove godine.

Sanderlend je poslednji put pobedio aktuelnog šampiona pre ravno 46. godina.

Ono što je još sigurno posle 37 odigranih kola je da su iz Premijer lige ispali Kardif i Fulam.