Borković "prestizao", ali ostao bez bodova u Mađarskoj!

Borković nije uspeo da osvoji nove bodove, ali s obzirom da je startovao sa poslednje pozicije, 11 mesto u drugoj trci predstavlja uspeh

• 2

Srpski automobilista Dušan Borković osvojio je 11. mesto u drugoj trci na stazi Hungaroring, koja je vožena u okviru Svetskog šampionata turing automobila (WTCC).

Borković nije uspeo da osvoji nove bodove, ali je napravio veliki uspeh, pošto je zbog kazne Međunarodne automobilske federacije (FIA) u kvalifikacijama startovao poslednji u obe trke.

Uprkos tome, Pančevcu je malo nedostajalo da dođe do bodova, redom je "prestizao" rivale na stazi, ali nije uspeo da pređe poslednju prepreku Mađara Norbeta Mikelisa.

Vozač NIS Petrol rejsing tima prvu trku završio je na 11. mestu.

Pobednik druge današnje trke bio je Ðani Morbideli iz Ševroleta, ispred Tijaga Monteira (Honda) i Huga Valentea (Ševrolet), dok je u prvoj slavio Francuz Ivan Miler iz Sitroena.

Vođstvo u generalnom plasmanu zadržao je Argentinac Hoze Marija Lopez sa 115 bodova, dok je Borković pao za dve pozicije i sada je 10. sa 15 bodova.

Naredna trka u šampionatu WTCC "Slovakia ring" vozi se 11. maja u Bratislavi.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!