Lud finiš Primere: Atletiko u 94. mogao do titule, Real izgubio, Barsa u igri (VIDEO)

Adrijan u 94. minutu imao šut za pobedu, ali je golman Malage ''izvukao'' loptu iz gola (1:1) * Barsa samo 0:0 protiv Elčea, Real poražen u Vigu (2:0)

• 0

Neverovatna završnica španskog prvenstva, kao što se očekivalo, dobiće svoj epilog u poslednjem kolu! Međutim, ovo pretposlednje je donelo niz uzbuđenja pošto je u jednom momentu i Real mogao da se uključi u trku za titulu. Titulu koja je za gol izmakla Atletiku sada, tako da će drugu šansu vrebati na ''Nou Kampu''.

Tokom čitavog meča Barsa i Atletiko su bili u egalu sa protivnicima, Elčeom i Malagom, dok je Real gubio u Vigu, ali je ''kraljevski klub'' imao šansu da preokretom dođe na drugo mesto i ostane u trci za titulu, ali su primili i drugi gol, izgubili od Selte (2:0) i tako se definitivno oprostili od pehara.

Pehara koji je lebdeo ''Vinsente Kalderonom'' jer da je Atletiko dao gol u poslednjih 15-ak minuta bio bi šampion. Iako su gubili kod kuće od Malage, Jorgandžije su vrlo brzo izjednačile i vratili stvari na početak. Kažemo početak zbog toga što Barselona nije uspela da zatrese mrežu Elčea tako da će poslednje kolo da da novog, ili čak starog, šampiona Španije.

A vrlo lako je moglo biti drugačije. Pogotovo u 90. minutu. Imao je Adrijan šut za titulu, ali je gostujući golman Kabalero neverovatno odbranio i ostavio šansu Barsi da mogu da odbrane titulu. Međutim, za to će im trebati pobeda protiv Atletika. Svaki drugi rezultat krunisaće Jorgandžije.