Novak se trijumfom vratio u Rimu uz podršku Vajde i Bekera!

Srpski teniser pobedio Radeka Štepaneka sa 6:3, 7:5 u drugom kolu Mastersa u Rimu

• 2

Pobednički povratak Novaka Đokovića! Srpski as savladao je Radeka Štepaneka sa 6:3, 7:5 i time pokazao da je povreda zgloba prošlost!

Ovo je bila jubilarna 10 Novakova pobeda protiv Češkog tenisera iz 11 susreta.

Intersantno je da su Đokovića prvi put zajedno iz boksa na ovom meču bodrili i Marijan Vajda i Boris Beker.

Iako je već u prvom gemu oduzeo servis Đokoviću, Štepanek u prvom setu nije mogao naumučio srpskog asa.

Novak je odmah uzvratio istom merom, posle čega je i u šestom gemu uspeo da napravi brejk što mu je bilo dovoljno za 6:3 u prvom setu.

U istom ritmu Đoković je nastavio i početkom drugog seta i već u trećem gemu je uspeo da napravi brejk. Ipak borbeni Čeh se nije predao pa je finiš meča učinio neizvesnim.

Štepenek je prvo oduzeo servis srpskom asu pri rezultatu 4:3, čime je izjednačio rezultat, ali je Novak uzvratio istom merom i tako došao u priliku da svojim servisom reši pitanje pobednika.

Ipak, nervoza Đokovića i upornost Čeha doprinele su novom izjednačenju, ali Štepanek nije imao snage za preokret pa je srpski as osvojio naredna dva gema za konačnih 7:5!