Bronza za Nađu Higl u Londonu!

Srpska plivačica bila je treća najbrža u finalu trke na 200 m prsno, ispred nje Perersen i Garsija

• 0

Najbolja srpska plivačica Nađa Higl osvojila je bronzanu medalju u trci na 200 metara prsno na Otvorenom šampionatu Velike Britanije, pošto je u finalu zauzela treće mesto u vremenu od 2:27,38 minuta.

Bolje od Higl bile su Rike Meler Perersen iz Danske sa vremenom 2:25,54 i Marina Garsija iz Španije sa 2.26,00.

Srpska plivačica je popravila vreme iz kvalifikacija (2:27,60) na osnovu kojeg se plasirala u finale.

Od ostalih naših plivača Milorad Čavić i Velimir Stjepanović, koji je već obezbedio A olimpijsku normu na Otvorenom prvenstvu Velike Britanije, sutra nastupaju u disciplini 100 metara delfin, dok Stefan Šorak u subotu pliva 1.500 metara slobodnim stilom.