PROKLETSTVO CSKA: Krstić, Teodosić I Micov bez finala Evrolige! (VIDEO)

Ruski tim imao je poen prednosti 67:66 na samo 13 sekundi pre kraja i napad za pobedu, ali je Hrjapa izgubio loptu, a Makabi je iskoristio i poentirao za pobedu 68:67.* Armejci izgubili na isti način kao u finalu 2012. kada ih je pobedio Olimpijakos

• 3

Košarkaši CSKA iz Moskve nisu uspeli da se plasiraju u finale Evrolige pošto su u polufinalu fajnal fora u Milanu poraženi od Makabija sa 68:67, posle drame! Armejci su vodili sa 67:66 i imali napad na 13 sekundi pre kraja, ali je neverovatno Hrjapa izgubio loptu.

Makabi je krenuo u napad a Tajus je na pet sekundi ubacio u koš, a u preostalom vremenu Soni Vims nije pogodio trojku i izraleski tim je trijumfovao!! Makabi će u finalu u nedelju igrati sa ekipom Real Madrida koja je razbila Barselonu u drugom polufinalu sa 100:62

Pogledajte video, poslednja dva minuta

Prava drama odigrala se u Milanu u poslednjem minutu! Imao je CSKA veliku prednost na početku poslednje četvrtine 55:40, a onda na neverovatan način, slabom odbranom prokockali su sve i dozvolili rivalu da na dva i po minuta pre kraja priđu na samo 3 poena minusa 62:59.

Makabi je napravio seriju 19:7 i došao u priliku da se bori za pobedu.

U poslednjih 40 sekundi ušlo se sa 65:63, ali je Soni Vims pogodio dva poena na 20 sekunudi pre kraja, za 67:63.

Ipak, Blu je ubacio trojku u sledećem napadu makabija i doneo pravu neizvesnot 67:66 na 13 sekundi pre kraja. Ali, tada Hrajpi ispada lopta, Blu je uzeo loptu dodao do Rajsa koji je položio na tablu, ali je ona ispala iz koša, da bi Tajus odbojkom doneo pobedu.

Ruski tim je kontrolisao meč sve vreme a u prvom poluvremenu imao je blagu prednost od dva do pet poena 25:19. Briljirao je Teodosić sa osam poena u prvom poluvremenu, a uz dobru igru Saše kauna koji je ubacio 10 poena, CSKA je vodio 36:27.

CSKA je na poluvremenu imao solidnu razliku 38:30 a u nastavio je da dominira i već na početku treće četvrtine imali su prednost 42:30. Armejci su igrali bolje u odbrani i vrlo tečno u napadu i konstantno su bili u vođstvu od osam do 11 poena razlike 51:40, da bi na kraju 30 minuta bilo i maksimalnih 15 poena 55:40.

Ipak, Makabi nije želeo da se lako preda već su krenuli na sve ili ništa i to sipajući trojke, a serijom 17-7,  izraelski tim je  uspeo da priđe na samo šest poena minusa 62:57 u 35. minutu meča.

Izgledalo je da će se CSKA spasiti i sačuvati prednost, ali su katastrofalno odigrali i završnici i na kraju izgubili dobijen meč.