Zvezda demolirala Metalac uz odlične role Lipovija i Rebića!

Tim Dejana Radonjića bez većih problema dobio poslednji meč ligaškog dela KLS protiv Metalca - 90:53

• 5

Košarkaši Crvene zvezde na pravi mogući način zatvorili su ligaški deo takmičenja u KLS pošto su u praznom Pioniru savladali ekipu Metalca rezultatom 90:53 (46:24). Pitanje pobednika rešeno je u drugoj četvrtini u kojoj je domaći tim ubacio 25, a dozvolio protivniku da zabeleži samo sedam poena.

Zvezda je ovom pobedom potvrdila drugo mesto na tabeli i već za vikend očekuje je prvi duel u plej-ofu protiv Mega Vizure. S obzirom na bolji plasman, crveno-beli će imati prednost domaćeg terena.

Trener domaćeg tima Dejan Radonjić ''na ravne časti'' je raspodelio minutažu što govori i podatak da je pet košarkaša imalo dvocifren učinak. Katić je ubacio 14, Lipovij 13, Blažič 12, a Dženkins i Rebić po 11 poena. S druge strane u gostujućoj ekipi Knežević i Kužeta su zabeležili 11 poena, Jokić je dodao 10.

Zvezda je vrlo brzo stekla dvocifrenu prednost zahvaljujući Blažiču (16:6), ali je Metalac uspeo da se vrati i smanji na 21:17 na kraju prve četvrtine. To kao da je razljutilo crveno-bele koji su dodali gas i pregazili protivnika u nastavku. Razigrali su se Rebić i Lipovij, kao i Dragićević, što je bilo dovoljno za velikih 46:24 na poluvremenu.

Drugo poluvreme bilo je preslikana slika druge četvrtine. Lipovij, Katić i Dženkins su zatrpavali koš Metalca. Zvezda je vrlo brzo došla do plus 30 (60:30), a prednost se iz minuta u minut povećavala do konačnih 90:53.