Penal, Benzema i gol tehnologija pogurali Francuze do trijumfa (FOTO)

Trikolori do pobede nad Hondurasom, koji je igrao sa igračem manje drugih 45 minuta, došli sa penala, ali i spornog gola koji je potvrdila gol tehnologija - 3:0

• 8

Francuska je razbila maler! Prvi put posle 1998. godine fudbalska reprezentacija Francuske uspela je da postigne gol na otvaranju Svetskog prvenstva i tako na najbolji način otvori Mundijal u Brazilu. I ne samo to, postigli su više golova nego na čitavom prethodnom šampionatu pošto su u drugom meču grupe E savladali Honduras rezultatom 3:0 (1:0).

Junak trijumfa svakako je dvostruki strelac Karim Benzema, koji je postigao gol iz penala u 45. minutu i u 72. minutu, dok je kod drugog gola poslednji igrao loptom pre autogola golmana Hondurasa Valjadaresa u 50. minutu. Upravo taj drugi gol ući će u istoriju SP kao prvi koji je potvrdila gol tehnologija.

VIŠE O OVOJ VESTI MOŽETE PROČITATI NA NAŠEM SPECIJALU POSVEĆENOM SVETSKOM PRVENSTVU U BRAZILU.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!