Fetel doživeo pravi ringišpil na stazi u Austriji! (VIDEO)

Svetski šampion neočekivano loše odreagovao na stazi tokom treninga na Red bul ringu

• 2

Prvi zvanični treninzi pred vikend Velike nagrade Austrije obeležio je ne porezultatu svetski šampion Sebastijan Fetel.

Vožnju na stazi "Red bul ringu" završio je sa šestim vremenom na drugoj probnoj vožnji (bio je neštobolji na jutarnjoj sesiji), ali je njegov nastup ipak obeležilo izletanje pred ciljnom ravninom.

Okrenuo se nekoliko puta, izleteo u prašinu (POGLEDAJTE VIDEO), ali se ivratio na stazu i završio prve zvanične treninge.

Najbolja vremena prvog dana ostvariovao je Luis Hamilton (drugi, pa prvi), koji iako zadovoljan, nije krio svoj stav po pitanju ove trke.

- Ovde pol pozicija nije od vitalnog značaja. Naravno, voleo bih da je osvojim - rekao je Luis Hamilton.

Za razliku od Fetela koji je u bolidu Red bula ove sezone samo jednom trijumfovao i praktično je nemoguće da osvoji još jednu titulu, Luis Hamilton je sjajan u Mercedesu.

Slavio je na četiri od sedam trka i trenutno je drugoplasirani u generalnom plasmanu, iza Nika Rozberga.