Partizan raspucan pred povratak kući: Gorica "popila" tri komada! (FOTO)

Crno-beli su savladali slovenačku Goricu sa 3:1 u poslednjem meču u Sloveniji

• 8

Poslednji kontrolni meč fudbalera Partizana na pripremama u Sloveniji prošao je uspešno! Crno-beli su savladali slovenačku Goricu sa 3:1!

Strelci za Partizan bili su Danko Lazović u 36. minutu meča, Nikola Ninković i Petar Grbić u finišu utakmice, dok je počasni gol za Goricu postigao Vetrih.

U prepodnevnim satima i rezervisti Partizana ostvarili pobedu u meču protiv Dravinje iz Slovenskih Konjica sa 3:0.

Posle odličnog pasa u dubinu Škuletića Lazović je rutinski savladao Simičića za 1:0. Na drugi gol se čekalo do 83. minuta kada je rezervista Ninković na asistenciju Lazovića iz voleja prelepo zatresao mrežu.

Iako se očekivao mirniji završetak meča posle Ninkovićevog gola, do poslednjeg sudijskog zvižduka jođš dva puta su se tresle mreže, po jednom na obe strane.

Penal za Goricu uspešno je realizovao Vetrih u 86. minutu, a tek što se krenulo sa centra konačan rezultat postavio je Grbić na asistenciju Škuletića.

Osim tri pogotka crno-beli su na ovom meču imali još nekoliko odličnih prilika, a najbliži golu bili su u 26. minutu kada je Brašanac pogodio stativu.

Vezista crno-belih je bio najbolji u skoku u kaznenom prostoru Gorice, posle kornera koji je izveo Živković, ali je malo nedostajalo da se upiše u strelce.

Dobre pokušaje iz prekida imao je Nikola Drinčić, a golmanu Gorice pretili sui Živković i Pantić. Doduše i golman Lukač je imao nekoliko zapaženih intervencija u oba dela igre.

SASTAVI:

Partizan: Lukač, Vulićević, Trajković, Stanković, Petrović, Drinčić, Brašanac, Živković (Grbić od 61. minut), Pantić (Ninković od 78. minut), Škuletić (Šaponjić od 88. minuta), Lazović (Lukić od 89. minuta).

FK Gorica: Simčić, Jogan, Johnson, Širok, Vetrih, Džuzdanović, Majcen, Modolo, Vanin, Arčon, Žigon

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!