DVE STATIVE I GOL U PRVOM MINUTU: Orlići tužni posle remija sa Ukrajinom!

Srpski omladinci nisu uspeli da savladaju Ukrajince na EP u Mađarskoj, iako su već u 7. minutu anulirali minus sa početka i bili bolji rival

• 3

Šok sa početka meča, kada su primili gol u prvom napadu, omladinska selekcija Srbije uspela je da ''preboli'' već posle sedam minuta igre, ali branioci evropskog trona nisu uspeli da savladaju Ukrajince u prvom kolu EP u Mađarskoj - 1:1 (1:1).

Žaliće Orlići za sijaset propuštenih prilika u prvom poluvremenu i dve stative drugom, ali lopta jednostavno nije htela u gol Sarnavskog koji je kapitulirao kada je bilo najvažnije - ubrzo pošto su Ukrajinci poveli. Samo što je utakmica počela, Burda je matirao Rajkovića nakon kornera, ali je kapiten Srbije Maksimović poravnao u 7. minutu na asistenciju Živkovića.

Ko bi rekao da će ovo biti konačan rezultat meča, pogotovo nakon velikog broja prilika Orlića u prvom poluvremenu. Pretili su Živković i Gaćinović Ukrajincima koji su još samo jednom napravili gužvu ispred gola Rajkovića.

Međutim, prva u drugom poluvremenu mogla je da donese vođstvo protivniku. Nesporazum Maksimovića i rajkovića sudija je okarakterisoa kao indirekt, ali je mreža Srbije sačuvana. Živković je blokirao šut sa pet metara.

Selektor Veljko Paunović je napravio odličan posao u poslednjih pola sata uvođenjem Jovića i Pantića u igru jer su vedete Zvezde i Partizana pogađale stativu. Posebno je bio lep šut napadača crveno-belih koji je primio loptu na grudi i raspalio levicom bez razmišljanja, ali lopta nije htela u gol. Kao i posle šuta Pantića tako d aje do kraja ostao onaj rezultat iz 7. minuta.

Srbija naredni meč igra 22. jula protiv selekcije Nemačke, a treba napomenuti da će prve tri prvoplasirane ekipe iz grupe obezbediti plasman na SP na Novom Zelandu 2015. godine.

SRBIJA - UKRAJINA 1:1

(Maksimović 7 - Burda 1)

SRBIJA: Rajković, Zdjelar, Stevanović, Gajić, Simić (Pantić 68), Maksimović, Gaćinović (Dražić 83), A. Živković, Ristić, Mandić (Jović 62), Jovanović.

UKRAJINA: Sarnavijski, Kačaraba, Burda, Markovič, Sobol, Takovski, Jaremčuk (Bjesedin 58), Banaševič, Kovalenko (Adamenko 71), Karatin, Bilonog.

KRAJ UTAKMICE!!! Srbija nije uspela da trijumfuje na otvaranju EP, iako su bili bolji od Ukrajine tokom čitavog meča.

83. minut - Umesto Gaćinovića u igri je Dražić.

77. minut - Nova stativa za Srbiju. Ovoga puta konstrukciju ukrajinskog gola pogodio je Pantić.

73. minut - Neverovatno! Stativa Luke Jovića. Neće lopta u gol. Pokušao je i Gaćinović, ali se spetljao.

65. minut - Kakva prilika za Simića. Fudbaler Bazela izašao je sam ispred ukrajinskog golmana koji mu je skinuo zicer.

ZANIMLJIVO, IAKO JOŠ NEMA NI 17 GODINA, LUKA JOVIĆ SE NALAZI NA METI FJORENTINE KOJA NUDI MILION EVRA ZVEZDI, PLUS 20 ODSTO OD SLEDEĆE PRODAJE.

62. minut - Umesto Mandića u igru je ušao napadač Zvezde Luka Jović.

57. minut - Velika prilika bila je za Ukrajince. Nesporazum Maksimovića i Rajkovića sudija je okarakterisao kao indirekt, ali gola nije bilo. Izblokirao je Živković šut protivnika sa pet metara.

54. minut - Prvi žuti karton na meču. Strelac gola Burda je opomenut.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

POLUVREME!!!

45. minut - Opao je tempo igre u poslednjih 10-ak minuta, te se na odmor otišlo sa rezultatom 1:1.

35. minut - Neće gol Srbiju! Imao je Živković odličnu priliku, ali se okliznuo u oskudnom trenutku.

26. minut - Odlična prilika za Simića koji nije uspeo da savlada ukrajinskog golmana iz izgledne prilike. Srbija nastavlja da pritiska.

GOL MAKSIMOVIĆA U 7. MINUTU BIO JE DRUGI NEKADAŠNJEG IGRAČA ZVEZDE ZA NACIONALNI TIM.

21. minut - Srbijia je bolji rival od Ukrajinaca. nekoliko poluprilika Orlića, ali bez novog gola.

10. minut - Prva sporna situacija na meču. Oboren je Simić u šesnaestercu, a sudija je pokazao da se igra nastavi, iako je kontakta za najstrožu kaznu bilo.

7. minut  -GOLLL!!!! Srbija je izjednačila preko Maksimovića. Sjajna asistencija Živkovića i gol kapitena Orlića.

1. minut - GOLLL!!! Šok za Srbiju na početku. Ukrajina vodi 1:0 golom Burde već u prvom napadu. Sjajno je mladi štoper skočio nakon kornera i matirao Rajkovića.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!