PLANIĆ OSTAVIO UTISAK NA DEBIJU: Gol i crveni karton za najnovije Zvezdino pojačanje!

Novi defanzivac kluba sa Marakane potrudio se da bude u centru pažnje na pripremnom duelu sa Vašašom, prvo je postigao gol i pokazao beskompromisnu igru, a zatim napravio grešku i zaradio isključenje

• 5

Crvena zvezda je u svom prvom meču na drugom delu priprema u Sloveniji protiv mađarskog Vašaša odigrala 1:1, a čovek koji je prikupio svu pažnju na ovom meču bio je najnovije pojačanje crveno-belih Bogdan Planić koji je debitovao za svoj novi klub i potrudio da ostavi utisak postigavši gol, ali i zaradivši crveni karton.

Zbog povrede Sava Pavićevića, Nenad Lalatović je od prvog minuta pružio priliku najnovijoj akviziciji u paru sa Darkom Lazovićem, a doskorašnji defanzivac OFK Beograda je od starta pokušao da se novim saigračima predstavi u dobrom svetlu i pokaže zašto ga smatraju za jednog od najboljih štopera u Srbiji.

Odmah u 3. minutu je pokazao da nije samo igrač za defanzivne zadatke već i da ume da ugrozi i protivnika, kada je posle kornera bio najviši u skoku i glavom matirao golmana mađarske ekipe za vođstvo svog tima.

Ni ovaj gol nije uticao na Planića da malo popusti, već je i dalje pokazivao veliku želju da se odmah nametne kao prvo rešenje za poziciju centralnog defanzivca, pa je tako zaustavljao svaki pokušaj protivnika, a vrlo često i startovima koji i nisu baš bili u duhu prijateljske utakmice. Ipak, da li zbog prevelike želje ili nečeg drugog, krajem poluvremena je napravio grešku, posle koje je faulirao igrača Vašaša i dobio crveni karton.

Crveno-beli, ipak uprkos isključenju su u drugom poluvremenu igrali sa 11 igrača, jer je meč bio pripremni i u dogovoru dva trenera i sudija odlučeno je da obe ekipe igraju sa istim brojem fudbalera. Lalatović je u drugih 45 minuta zamenio sve igrače sem Kahrimana i Lazića, kako bi svi imali priliku da osete barut utakmice, a šansu je dobio i Onjilo koji je na izlaznim vratima kluba.

Nije bilo nekih uzbuđenja u drugom poluvremenu, a Mađari su došli do izjednačenja u 75. minutu kada je jedan njihov igrač lobovao Kahrimana, mada se čini da pre toga nije dosuđen faul na Stojanoviću.

Naredni meč na pripremama u Sloveniji crveno-beli igraju protiv lokalnog Krškog u ponedeljak, a već u utorak ih očekuje jaka provera protiv Hanovera u Ptuju.

Crvena zvezda: Kahriman, Petković (0d 46. P. Đorđević), Lazić, Planić (od 46. Stojanović), Mijailović (od 46. S. Đorđević), Kovačević (od 46. Ahčin), Milijaš (od 46. Gogić), Lazović (od 46. Karaklajić), Savićević (od 46. Živković), Gavrić (od 46. Onjilo), Rakić (od 46. Despotović).