KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Domaćini sigurni, Sparta sa ruba poraza došla do pobede!

Češki predstavnik gubio na poluvremenu, ali onda zahvaljujući het-triku Lafate pobedio dva gola razlike

• 0

Odigrano je tri prva meča 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a sva tri duela su protekla u znaku domaćih timova. Prednost pred revanš stekli su Sparta Prag, Slovan Bratislava i Debrecin.

Češki prvak bio je na korak da već razmišlja o eliminaciji, jer je na poluvremenu gubio od Malmea 2:1, ali je u drugom delu susreta,zahvaljujući trostrukom strelcu Lafati, napravio veliki preokret i trijumfovao 4:2.

Slovan je u Bratislavi stekao gol prednosti protiv moldavskog Šerifa 2:1, baš kao i mađarski Debrecin u susretu sa beloruskim BATE Borisovim, ali bez primljenog gola kod kuće.

Predstavnik Srbije beogradski Partizan u sredu u prvoj utakmici gostuje bugarskom prvaku Ludogorecu od 20 sati.