Mažić isključio Remzija i Bilića! Arsenal i Bešiktaš bez golova, poraz Ludogoreca (VIDEO)

U prvom meču baraža za Ligu šampiona, londonski klub je uspeo da sačuva mrežu na stadionu "Ataturk"

• 0

Odigrani su prvi mečevi baraža za Ligu šampiona, a na onom na kom je pravdu delio srpski arbitar Milorad Mažić, između Bešiktaša i Arsenala, nije bilo golova.

Kada je Senegalac Demba Ba u uvodnim sekundama sjajno šutirao već posle prvog kontakta s loptom, s pola terena, a Vojčeh Šćešni odlično intervenisao, delovalo je da će na ovom meču prštati od golova.

Bešiktaš je konkretnije otvorio utakmicu, imao je Ba još jednu dobru šansu, posle čega se Arsenal trgao tek toliko da ne bude samo jedna ekipa na terenu. U finišu poluvremena je Džek VIlšer imao dobru priliku, ali mu je Tolga odbranio.

U nastavku je meč obilovao nervozom, pa je naš Milorad Mažić morao da deli žute kartone - ukupno sedam u 45 minuta, od čega su dva bila za Arona Remzija, koji je u 80. minutu isključen. Arsenal je ipak uspeo da odoli i bez primljenog gola završi meč u Turskoj.

Na kraju meča je Mažić isključio i Slavena Bilića, hrvatskog stručnjaka na klupi Bešiktaša.

Mnogo, mnogo zanimljivije je bilo u Kopenhagenu, gde je Bajer Leverkuzen slavio sa 3:2 protiv istoimene ekipe.

Nemački klub je poveo već posle pet minuta pogotkom Kislinga, a onda je danski klub preokrenuo. Jorgensen je u devetom minutu glavom izjednačio posle kornera, a samo tri minuta posle pogađa takođe glavom Amartej. Bajer je potom u 31. minutu preko Belarabija uzvratio, a konačan rezultat je postavio Heung-Min.

Steaua je u Bukureštu srušila otpor Ludogoreca u samom finišu. Bugarski prvak, koji je u 3. kolu kvalifikakcija eliminisao beogradski Partizan, bio je na korak od remija, ali je domaćin slavio pogotkom dva minuta pre kraja.