PROŠLE SU DVE GODINE, A SVI PAMTE BORDO: Zvezdaši, boli li vas još poraz u poslednjem minutu?

Nijedan navijač Zvezde i dalje sebi ne može da objasni šta se dogodilo sa Maksimovićem i Bajkovićem u tom 91. minutu

• 16

Zvezda veću evropsku utakmicu uposlednje dve godine od one protiv Bordoa u revanš kvalifikacija za Ligu Evrope nije igrala, a i pored toga što su crveno - beli eliminisani, rana koja stoji na srcima Zvezdaša kao da svake godine u ovo doba dodatno iritira.

Pre tačno dve godine, otpisani tim crveno - belih koje je samo nekoliko dana uoči revanša napustio Robert Prosinečki, a preuzeo Aleksandar Janković odigrala je utakmicu o kojoj bi mogla knjiga da se napiše.

Meč u kojem je posle beogradskih 0:0 sve slutilo na to da će beogradski tim doživeti katastrofu, počeo je drugačije.

Tvrdo prvo poluvreme i bajkovit kraj istog, u kojem je ako se sećate Filip Mladenović DESNOM nogom uhvatio volej posle odbitka i postigao efektan gol tokom nadoknade vremena.

Trebalo je tada Francuzima dva gola kako bi eliminisali Zvezdu, sve je delovao idealno po Zcrveno - bele i nekoliko stotina Delija koliko je prisustvovalo meču sa Žirondincima.

Usledila su dva gola domaćina u drugom delu, Zvezda je počela da se oprašta od Evrope, ali onda BUM.

U 90. minutu 2:2 posle ludila u petercu Bodoa i Mikićevog metka pod prečku golmana Bordoa.

E tada je počelo da se slavi, baš kao i nekoliko godina ranije u Strazburu.

Dok se u glavama igrača verovatno pojavljivao žreb za Evropa ligu, sevnulo je jedan od najbizarnijih golova u istoriji srpskog fudbala na evro sceni.

Bajkovićevo izletanje, prethodno Maksimovićeva reakcija, penal i tuš. Zvezda opet nije uspela iako je bila pred uspehom.