Australijanci namestili meč na Mundobasketu? (VIDEO)

Pogledajte najinteresantnije detalje sa meča poslednjeg kola grupe D u kojem su "Kenguri" igrali protiv Angole

• 7

Košarkaši Australije poraženi su od Angole sa 83:91 u poslednjem kolu grupne faze takmičenja na Mundobasketu, a dodatnu sumnju u ovaj iznenađujući rezultat stavlja ponašanje "kengura" tokom drugog poluvremena utakmice!

Naime, Australija je na poluvremenu vodila sa čak 13 poena prednosti, da bi u nastavku selekcija iz Afrika bila bolja za 21 poen i ukupnu pobedu! Košarkaši australije sporo su se vraćali u odbranu tokom kontranapada Angole, što se lepo može videti na snimku.

Ostaje da se vidi da li će i kako FIBA reagovati na ovaj rezultat i pogledati snimak celog meča, s obzirom da je porazom Australija sve do polufinala izbegla duel sa SAD-om!

Reprezentativac Slovenije Goran Dragić okrivio je Australijance za nameštanje i pozvao nadležne da reaguju.

- Košarka je divan sport, u njemu nema mesta za nameštanje utakmica poput današnje Australija - Angola!! FIBA bi trebalo da uradi nešto po tom pitanju - napisao je Dragič.

Šta vi mislite, da li je meč namešten ili ne?