Zvezda golovima sa penala srušila Rakovicu! Pogodio i Katai (FOTO)

Zahvaljujući autogolu i dva penala, crveno-beli uspeli da savladaju Rakovicu u prijateljskom meču podno Marakane

• 18

Kombinovani tim Crvene zvezde bez većih muka je savladao fudbalere Rakovice rezultatom 3:0, u okviru prijateljskog meča koji je igran na pomoćnom terenu Marakane.

Već u osmom minutu, nakon dobrog ubacivanja Stefana Đorđevića, Cvetković je zakačio loptu i postigao auto-gol. Luka Jović je takođe i nastavku utakmice bio u prilici da se upiše u strelce, ali se tom prilikom istakao Janković, čuvar mreže Rakovice.

U samom finišu prvog poluvremena, Đorđe Despotović je oboren u kaznenom prostoru, a sudija je pokazao na belu tačku. Precizan sa 11 metara bio je Aleksandar Katai.

U drugom poluvremenu, šansu su dobili i svi rezervisti u našem timu. Gosti su uglavnom pretili pokušajima sa distance, ali osim poslednjeg koji je naterao golmana Manojlovića na paradu, nisu imali uspeha.

Vukašin Jovanović je imao sjajan solo-prodor u 68. minutu, nakon kojeg je oboren u kaznenom prostoru, i dosuđen je novi jedanaesterac. Ovoga puta, precizan sa bele tačke bio je Vukan Savićević, koji je na taj način postavio konačan rezultat utakmice.

Crvena zvezda - Rakovica 3:0

Strelci: Cvetković (auto gol) u 8', Katai (pen) u 45' i Savićević (pen) u 68'.

Crvena zvezda: Trkulja, P. Đorđević, Lazić, Jovanović, S. Đorđević, Gogić, Bosančić, Grujić, Katai, Jović, Despotović.

Rezerve: Manojlović, Planić, Savićević i Ristić.

Rakovica: Janković, Milošević, Brkić, Vukadin, Bašanović, Cvetković, J. Miletić, Trajković, Žerađanin, Miljković, Stanojević.

Rezerve: Ćirković, D. Radojević, Milanović, B. Miletić, Stefanović, Lukić, Đ. Radojević, Milojević, Popović, Janjić, Petković, Mitrović.