JSL: Vojvodina ispisala istoriju i izbila na čelo tabele, Dražićev šou na Karaburmi!

Na sedam mečeva Jelen Superlige postignuto je 17 golova * Vojvodina ostvarila najbolji start sezone u svojoj istoriji, u sedam kola čak šest pobeda i samo jedan poraz

• 3

Kakav početak sezone ima Vojvodina! Fudbaleri iz Novog Sada oduševljavaju sve u Srbiji i zasluženo su izbili na čelo tabele Jelen Superlige Srbije posle pobede nad Novim Pazarom 1:0.

Nikada u svojoj istoriji "lale" nisu imale ovakav start u šampionatu kao ove godine. U sedam kola čak šest pobeda i samo jedan poraza zbog čega mogu zadovoljno da se šepurena čelu superligaškog karavana.

Za trijumf nad gostima iz grada na Jošanici bio im je potreban samo jedan trenutak, a njega je iskoristio Novaković u 53. minutu kojim je doneo zaslužena nova tri boda svom timu.

Čak devet ligaških susreta bilo je potrebno Jagodini da savlada Borac iz Čačka koji u 8. kolu Jelen Superlige nije imao šta da traži pod Đurđevim brdom. Rešeni da novog trenera Simu Krunića časte prvom pobedom otkako se vratio u klub, Ćurani su slavili rezultatom 2:0 protiv gostiju koji se nalaze u velikoj rezultatskoj krizi.

Treći poraz za redom u prvenstvu, računajući i onaj u Kupu protiv Crvene zvezde, zabeležili su izabranici Bogića Bogićevića. Jagodinci su pitanje pobednika rešili za nepunih sat vremena igre. najpre je Šušnjar pogodio u 7. minutu da bi Đurić u 54. postavio konačan rezultat.

Očekivalo se da će Donji Srem pružiti veći otpor OFK Beogradu na Karaburmi, gde su svojevremeno bili i domaćini, ali i slavili poslednja dva puta, međutim za nepunih 50 minuta primili su četiri gola i ubedljivo su poraženi - 4:0 (2:0).

Junak trijumfa bio je dvostruki sterlac Dejan Dražić (18. i 48. minut) , dok su mrežu Sremaca pogađali i Jovanović u 38. i Paločević u 49. minutu. četvrta pobeda Romantičara za četvrto mesto na tabeli. rad je pregazio Radnički u Kragujevcu rezultatom 3:0, dok je Čukarički neočekivano pao u Nišu (2:1).