LUDILO SERIJE A: 3 penala, 5 golova, 3 crvena kartona, tuča i pobeda Juventusa nad Romom (VIDEO)

Neverovatno poluvreme odigrali su Juventus i Roma, a rezultat je trenutno 2:2

• 2

Italijanska javnost je s nestrpljenjem očekivala derbi meč 6. kola italijanske Serije A između šampiona Juventusa i glavnog pretedenta da im otme titulu - Rome, ali ni u ludilu nisu mislili da će toliko stvari dogoditi za samo pola sata igre, a kasnije i za 90 minuta. Juventus je slavio sa 3:2 i osamio se na vrhu.

Tri penala, pet golova, sedam žutih, tri crvena kartona, tuča i potpuno pogubljeni sudija Đanluka Roki. Dosudio je sporan penal za Juve u 27. minutu nakon ''sumnjivog'' igranja rukom u živom zidu, a samo pet minuta kasnije prekršaj nad Totijem okarakterisao je za najstrožu kaznu.

U međuvremenu je stigao da isključi trenera Rome Rudija Garsiju zbog gestikuliranja i prigovaranja nakon gola Teveza iz penala. Zanimljivo, svih pet žutih kartona je dodeli u periodu od 26 - 32. minuta.

Prvi je požuteo Majkon iz Rome, da bi redom kaznio Kjelinija (30. minut), Lihtštajnera (31) i Bonućija (32), ali i Totija nakon slavlja posle gola iz penala (32). Još jedan je dobio i Žervinjo (40).

Roma je uspela da stigne do vođstva u 42. minutu preko Iturbea, ali je Roki svirao još jedan sumnjiv penal za Juventus, a za Teveza nije bilo greške. Nakon 45 minuta italijanskog derbija na semaforu je bilo 2:2.

Drugo poluvreme je bilo sušta suprotnost prvom sve do 85. minuta kada je Bonući evrogolom doneo tri boda Juventusu. Tada su gosti pogubili živce, krenula je tuča pored aut linije, a sve zbog sukoba Morate i Manolasa koji su potom isključeni.

Malo je falilo i da Tevez dobije crveni u nadoknadi jer se sudija potpuno pogubio i umesto žutog krenuo da isključi Argentinca. Ipak, shvatio je šta čini za razliku od nekih prethodnih situacija.

Verona - Kaljari 1:0