Neverovatna kiša, golovi, crveni kartoni u remiju Rivera i Boke! (FOTO) (VIDEO)

Derbi argentinskog prvenstva odigran je gotovo u nemogućim uslovima s obzirom da je kiša pljuštala tokom celog meča

• 1
Leonardo Piskulići, Nikolas Kolaco Foto: AP/Tanjug

Pljuštalo je sve na derbi meču između River Plejta i Boke Juniorsa, a kiša naročito. Domaći tim izvukao je bod u poslednjim trenucima meča kada su stigli do izjednačenja 1:1 golom Pecela u 78. minutu utakmice.

Jedan od najvećih derbija na svetu pokušala je da pokvari kiša, ali je vatre bilo na terenu - golova, penala, crvenih kartona.

Boka je povela u 22. minutu golom Magaljana, koji je dobro reagovao posle centaršuta Kariza i savladao ukopanog Braovera.

Domaći tim je mogao do izjednačenja u finišu prvog poluvremena, ali je penal očajno izveo Rodrigo Mora, jer je poslao loptu pod oblake.

Ovom jedanaestercu prethodilo je i isključenje igrača Boke Fernanda Gaga zbog oštrog starta.

Ako River nije iz najstrože kazne uspeo da stigne do izjednačenja u finišu prvog dela, jeste pred kraj meča kada je Pecela dobro odreagovao posle odbitka Oriona za eksploziju na Monumentalu.

Do kraja meča i domaći tim je ostao bez jednog igrača, jer je Mori isključen u 83. minutu.