LŠ: Bajern i Šahtjor unakazili protivnike,13 golova u Nemačkoj i Londonu (FOTO) (VIDEO)

Šampion Nemačke sa 7:1 razbio Romu u Rimu, dok je Šahtjor pokazao da je BATE zalutao u LŠ * Šalke sa penala u 93. minutu sa 4:3 savladao Sporting, Čelsi sa 6:0 ponizio Maribor

• 4

Rim je tokom čitavog dana podrhtavao zbog gostovanja Bajerna, navijači Rome su se uzdali u tradiciju kapitena Frančeska Totija koji nije nikada kod kuće izgubio od nemačkog tima, očekvao se derbi Lige šampiona u pravom smislu te reči, ali je viđena igra mačke i miša. Kanonada Bajerna i razbijanje domaćina 7:1 (5:0).

Sve je već bilo jasno nakon pola sata igre kada je Roben postigao svoj drugi gol i povisio na 4:0. Prethodno je u svom stilu, ''lepoticom'' sa desne strane, doveo Bavarce u vođstvo u 9. minutu, a Gece i Levandovski su nastavili terorisanje protivnika.

Kada je Miler u 36. minutu iskoristio penal mnogi su poželeli da se meč završi, dok su se drugi odmah prisetili kako su Nemci pregazili Brazil u polufinalu SP.

Upravo to se i dogodilo u nastavku. Spustili su Bavarci gas u nastavku i Žervinjo je uspeo da postigne počasan pogodak u 65. minutu. Ipak, napadač Rome može da se okarakteriše kao tragičar meča jer pitanje je koliki bi rezultat bio da je, pri rezultatu 1:0, pogodio gol Nojera. Do kraja, u strelce su se upisali i rezervisti Riberi i Šaćiri (77. i 80. minut)

Nešto ranije u ovoj grupi CSKA i Mančester Siti su podelili bodove, nakon sumnjivog penala koji je skrivio Aleksandar Kolarov.

Ako je rezultat u Rimu iznenađenje, šta reći za trijumf Šahtjora u Belorusiji? Ukrajinski šampion je pokazao da je BATE zalutao u Ligu šampiona i častio je domaćina sa sedam komada.

S tim da su šest dali za poluvreme i tako postali rekorderi najelitnijeg fudbalskog takmičenja, kao i Luis Adrijano strelac četiri gola za prvih 45 minuta i jedan u nastavak.

U drugom meču ove grupe Porto je savladao Atletik Bilbao sa 2:1 golovima Erere i Kvarežme, dok je Fernandez u 58. minutu izjednačio, ali bez uspeha na kraju.

Sportski direktor Maribora Zlatko Zahovič je uzburkao javnost izjavama da je Žoze Murinjo bio prevodilac dok je on igrao fudbal i da se njegov tim ne boji Čelsija. Možd ase nisu uplašili, ali su popili petardu.

Najpre je Remi pogodio u 13. minutu, ali je zbog povrede ubrzo napustio igru. Umesto njega ušao je Drogba i nastavio tamo gde je stao Francuz. Gol iz penala za 2:0, s tim da je do poluvremena stajalo tri ispred Plavaca. Strelac je bio Teri u 31. minutu. U nastavku je viđen autogol, dva gola Azara, kao i penal za goste koji je skrivio Matić, ali je Čeh odbranio udarac Brahimija.

Šalke je najpre gubio od Sportinga, potom preokrenuo na 3:1, ali su Portugalci sa igračem manje stigli do 3:3. Taj rezultat je bio aktuelan sve do 93. minuta, ali je Čupo Moting na debiju Roberta Di Matea na klupi Šalkea u LŠ, doneo tri boda domaćinu.

Barselona je bez većih problema savladala Ajaks rezultatom 3:1. Strelci za katalonce bili su Nejmar, Mesi i Ramirez, dok je za Kopljanike pogodio El Gazi. Tri boda osvojio je i PSŽ u Nikoziji golom Kavanija u 87. minutu.