Zvezda pala na Baltiku! Vilijams promašio za pobedu! (VIDEO)

Srpski predstavnik u Evroligi nije uspeo da ostvari trijumf u Litvaniji pošto je poražen od Neptunasa sa 83:81 u 2. kolu takmičenja

• 60

Košarkaši Crvene zvezde  nisu uspeli da ostvare pobedu na gostovanju u Litvaniji pošto su poraženi od Neptunasa sa 83:81 u 2. kolu Evrolige

Crveno - beli, koji su u prvom meču pobedili Galatasaraj,  imali su nerešeno 81:81 na 16 sekundi pre kraja, a Neptunas je bio u napadu,  ali su crveno beli primili koš na 3,5 sekundi pre kraja čime su izgubili meč.

Imali su Beograđani poslednji napad, ali je Markus Vilijams promašio trojku za pobedu.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je upravo Vilijams sa 23 poena i šest asistencija, Jaka Blažič je ubacio 16, a Bobi Marjanović 11 koševa

Ovo je inače istorijska prva pobeda Neptunasa jer su debitanti u Evroligi.

Zvezda je tokom meča gubila čak skoro 30 minuta i to čak i sa 15 poena razlike 42:27,  ali je u finišu uspela da stigne rezultat. Litvanci su šutirali trojke neverovatno u prvom poluvremenu gde su ubacili čak 9 trojki.Beograđani su se tek u četvrtoj četvrtini vratili u meč i uspeli da takođe šutevima za tri poena vrate u meč i uđu u egal 71:71, a malo kasnije i 81:81, ali su nespretno primili koš na 3 ,5 sekunde pre kraja i tako izgubili.

Crvena zvezda je imala 45 odsto šuta za dva (17-37) dok je za tri poena šutirala 9-22 ili samo 40 odsto, a imali su i 17 izgubljenih lopti. Beograđani su i loše izvodili bacanja 20-29 ili 68 odsto.

SAMO POČETAK DOBAR

Inače, Zvezda je dobro počela meč imala incijativu i igru i rezultat je bio u egalu 14:14, ali je problem bio u odbrani.

Dopustili su Litvancima da se raspucaju i da pogode nekoliko trojki za vođstvo 20:14.

Pokušavali su crveno beli i promenom odbrane da pariraju igračima Neptunasa, ali su oni nastavili da ubacuju trojke.Čak 9 trojki u prvom poluvremenu je mnogo da bi se utakmica držala pod kontrolom i do je rezultiralo ubedljivom razlikom 15 poena 42:27.

Ipak beogradski tim je uspeo da na poluvreme ode sa samo 10 poena minusa 47:37.

U nastavku meča Zvezda je krenula na sve ili ništa, ali je odbrana i dalje bila problem jer su igrači neptunasa lako poentirali i održavali prednost od 10 poena 62:52.

Ali, početkom poslednje deonice trojkama Blažiča i Dangubića crveno beli su prišli rivalu na samo tri poena 69:66, a onda je Blažić novom trojkom doneo izjednačenje 69:69 u 34. minutu

Od tada pa do kraja igralo se u egalu koš za koš sve do pred kraj meča kada su domaći igrači ukrali nekoliko lopti igračima Zvezde i ponovo vratili razliku na šest poena 81:75.

Takođe, igrači srpskog tima su promašili nekoliko čistizh zicera kojima su mogli da preokrenu meč i to je dodatno uticalo da Neptunas održi prednost i pobedi.

Neptunas - Crvena zvezda 83:81

NEPTUNAS: Mazeika 8, Girdziunas 7 Nacius, Sinica 6, Dimša 8, Gailius 19, Galdikas 3, Šakur 11, Beliauskas, Zavackas 10, Vasilius 8, Butkevičijus 3

CRVENA ZVEZDA: Vilijams23 (6as), Rebić,, Dangubić 5, Mitrović 6 (10 sk), Lazić 9, Blažič 16, Kalinić 4, Marjanović 11, Tejić, Dženkins 3, Jović 2, Cirbes 2