Huntelar poveo Šalke ka vrhu (VIDEO)

Golom holandskog reprezentativca krajem prvog poluvremena, četa Roberta Di Matea se polako budi iz bundesligaške letargije

• 0

Fudbaleri Šalkea savladali su, na domaćem terenu, ekipu Augsburga sa 1:0, u prvoj utakmici 10. kola nemačke Bundes lige.

Meč u Gelzenkirhenu obeležila je velika i neizvesna borba, a Šalke je do važnog uspeha došao golom Huntelara još u prvom poluvremenu.

Činilo se da će u nastavku rutinski overiti trijumf, međutim, Augsburg je zaigrao odlično, stvorio brojne šanse i do kraja pretio izjednačenjem primoravajući domaćina da grčevito brani prednost.

Šalke je uz mnogo sreće ipak osvojio sva tri boda, preskočio na tabeli večerašnjeg rivala i približio se "gornjem domu", dok je Augsburg ostao na 12. poziciji.