Valensiji gradski derbi, Aduric prekinuo niz Sevilje (VIDEO)

Iskusni napadač pogodio u 13. minutu za minimalnu pobedu Bilbaa i prekid serije gostiju od tri uzastopne pobede

• 1

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su kod kuće Sevilju sa 1:0 (1:0) u prvom meču nedeljenog programa 10. kola španske Primere.

Bilbao je prekinuo seriju od tri vezane pobede Sevilje, koja je novim trijumfom mogla da izbije na prvom mesto na tabeli. Jedini gol na utakmici postigao je napadač Aric Aduriz u 13. minutu.

Isti igrač morao je nešto kasnije da napusti igru zbog povrede.

Gradski derbi na El Madrigalu zasluženo je pripao Valensiji koja je odličnom igrom prosto nokautirala popularnu "žutu podmornicu" i nanela joj četvrti poraz ove sezone za ostanak na osmoj poziciji na tabeli - 3:1.

Gosti su nakon ranog autogola Trigerosa uspešno kontrolisali utakmicu, a sa dva pogotka Mustafija u nastavku rutinski overili izuzetno značajan trijumf. Trigeros se u finišu donekle iskupio postigavši samo počasni gol za Viljareal.

Valensija je zabeležila sedmu pobedu, preskočila Barselonu u aktuelnog šampiona Atletika, pa je sada prvi pratilac vodećeg Reala iz Madrida sa zaostatkom od samo jednog boda. Srpski defanzivac u ekipi Viljareala Antonio Rukavina meč je presedeo na klupi.