Ljajić golom i asistencijom doneo Romi preokret i pobedu, Pogba i Tevez razbili Lacio! (VIDEO)

Srpski reprezentativac nastavio je sa odličnim partijama savladavši protivničkog golmana i u drugom meču zaredom u Seriji A * Šampion Italije nije posustao ni u Rimu i 11 godinu ostao neporažen u susretima sa "lacijalima"

• 6

Adem Ljajić je ponovo zablistao u dresu Rome i doneo joj novu pobedu. "Vučica" je trijumfovala protiv Atalante u gostima 2:1 i tako nastavila svoju trku sa Juventusom, a blistao je na ovom meču srpski internacionalac koji je još jednom pokazao da za njega mora biti mesta i u reprezentaciji Srbiji.

Nakon gola u prethodnom kolu protiv Torina, bivši igrač Partizana je u Bergamu zabeležio pogodak i asistenciju čime je takoreći sam preokrenuo meč, jer je domaćin došao u vođstvo već u prvom minutu preko Moraleza.

Ljajić je u 23. minutu izjednačio rezultat efektnim udarcem sa ivice šesnaesterca, a u 42. minutu je odigrao dupli pas sa Naingolanom i onda mu dao sjajnu povratnu loptu posle koje je belgijski reprezentativac zatresao mrežu protivnika.

Srpskom fudbaleru je ovo bio peti pogodak ove sezone u Seriji A.

Veliki derbi u Rimu odigrali su Lacio i Juventus, a slavila je ubedljivo torinska ekipa 3:0 koja je na taj način i 11 godinu ostala neporažena u duelima sa "nebesko-plavima".

Demonstrirali su igrači "stare dame" pravu fudbalsku silu protiv domažina na "Olimpiku" i pokazali da teško postoji neka ekipa koja može da im parira na Apeninima. Do vođstva su došli u 24. minut posle brzog kontranapada u režiji Teveza i Pogbe, Argentinac je asistirao, a Francuz pogodio.

U 55. minutu je Tevez uspeo da se upiše u strelce, a konačan rezultat je postavio francuski vezista svojim drugim pogotkom na meču. Dušan Basta odigrao je 87 minuta za domaći tim, dok je Filip Đorđević ušao u igru u 57. minutu umesto Klosea, ali nije došao u šansu da postigne gol.