ODJEKNULA PETARDA U HUMSKOJ: Partizan sa +6 dočekuje proleće! (FOTO) (VIDEO)

Crno-beli su pobedili Čačane sa 5:1 u poslednjem kolu jesenjeg dela Jelen Superlige

• 31

Partizan je iskoristio kiks Zvezde i pobedom od 5:1 protiv Borca u 15. kolu Jelen Superlige otišao na zimsku pauzu sa šest bodova prednosti!

Crno-beli su do trijumfa stigli posle preokreta. Đoković doneo prednost gostima, da bi Volkov do poluvremena, a zatim i Škuletić dva puta, Živković i kapiten Ilić doneli radost Grobarima.

Napadaču crno-belih ovo su bil 20. i 21. gol u sezoni čime je prestigao rekord Klea i ušao u istoriju kluba iz Humske, dok je Živković postigao prvi gol u sezoni.

- Jesenja titula je naša, ali imamo još dosta da se borimo za titulu na proleće - rekao je trener crno-belih Marko Nikolić, koji je pohvalio svoje igrače.

Čačani nisu došli u Beograd da se brane, pretili su u nekoliko navrata i poveli golom Ðokovića, koji se najbolje snašao posle kornera.

Partizan je toga preuzeo inicijativu, ređale su se šanse pred golom golmana Petrića, ali je prvi strelac lige Škuletić nekoliko puta bio neprecizan.

Crno-beli su došli do iznednačenja pred kraj prvog dela igre kada je Petar Grbić prošao po desnoj strani i uposlio Volkova u petercu Borca, kojem nije bilo teško da postigne gol.

Ekipa Marka Nikolića je u nastavku za samo tri minuta preokrenula rezultat. Škuletić je posle nekoliko promašaja pogodio, a već u sledećem napadu Živković je duplirao vođstvo.

Partizan je završnici meča postigao još dva gola, kapiten Saša Ilić i Petar Škuletić postavili su konačan rezultat.

Jesenji deo prvenstva zvanično se zatvara u sredu kada će se u odloženom meču sastati Voždovac i Novi Pazar, dok drugi deo sezone počinje 21. februara 2015. godine.

Partizan: Lukač, Volkov, Petrović, Stanković, Stevanović, Ninković (od 45. minuta Saša Ilić), Drinčić, Grbić (od 56. minuta Živković), Marković, Škuletić, Lazović.

Borac: Petrić, Radunović, Obradović, Babić, Gojković, Milojević, Božić, Jovančić, Đoković, Stojanović, Mašović.